Connect with us

Transport

Parvlaev Mercandia jõudis Eestisse

Suvel Virtsu–Kuivastu liini teenindama hakkav parvlaev Mercandia asus koos Eesti laevameeskonnaga Taanist Landskrona sadamast Eestisse teele kolmapäeva õhtul ja jõudis Virtsu sadamasse reede hilisõhtul.
Saaremaa Laevakompanii teatas, et võttis esmaspäeval Taanis vastu parvlaeva Mercandia VIII, seejärel tehti lipuriigi vahetus Taani laevaregistris ja laev toodi Eesti lipu alla.
Esialgne prahileping laeva kasutamiseks on sõlmitud 22. augustini. Testsõitudega Virtsu-Kuivastu liinil alustati teisipäeval kui Mercania asendas rikke tõttu kai ääres seisvat Ionast.

Parvlaev Mercandia VIII omanik on Taani firma HH Ferries Öresund A/S. Mercandia VIII on  Väinamerel sõitva parvlaeva Ionas sõsarlaev, mis sarnaneb kunagisele Kuivastu–Virtsu liinil sõitnud laevale Viire. Seni oli parvlaev kasutusel Taanis Helsingborg–Helsingør liinil varulaevana.
Väinamere sadamates saab Mercandia reisijaid teenindada ainult alumise autotekiga, kuhu mahub ligikaudu 60 sõiduautot.
Valitsus eraldas aprilli lõpus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile lisaraha, et katta suursaarte parvlaevaühenduse veomahtude kasvatamise kulud, mis on tingitud reisijateveo nõudluse suurenemisest ja vajadusest tuua kummalegi liinile lisalaev.
Lisalaevade tellimise kulu riigile on 920 000 eurot Saaremaa liinile ja 144 000 Hiiumaa liinile.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...