Jälgi meid

TRANSPORT

Parvlaev Mercandia jõudis Eestisse

Suvel Virtsu–Kuivastu liini teenindama hakkav parvlaev Mercandia asus koos Eesti laevameeskonnaga Taanist Landskrona sadamast Eestisse teele kolmapäeva õhtul ja jõudis Virtsu sadamasse reede hilisõhtul.
Saaremaa Laevakompanii teatas, et võttis esmaspäeval Taanis vastu parvlaeva Mercandia VIII, seejärel tehti lipuriigi vahetus Taani laevaregistris ja laev toodi Eesti lipu alla.
Esialgne prahileping laeva kasutamiseks on sõlmitud 22. augustini. Testsõitudega Virtsu-Kuivastu liinil alustati teisipäeval kui Mercania asendas rikke tõttu kai ääres seisvat Ionast.

Parvlaev Mercandia VIII omanik on Taani firma HH Ferries Öresund A/S. Mercandia VIII on  Väinamerel sõitva parvlaeva Ionas sõsarlaev, mis sarnaneb kunagisele Kuivastu–Virtsu liinil sõitnud laevale Viire. Seni oli parvlaev kasutusel Taanis Helsingborg–Helsingør liinil varulaevana.
Väinamere sadamates saab Mercandia reisijaid teenindada ainult alumise autotekiga, kuhu mahub ligikaudu 60 sõiduautot.
Valitsus eraldas aprilli lõpus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile lisaraha, et katta suursaarte parvlaevaühenduse veomahtude kasvatamise kulud, mis on tingitud reisijateveo nõudluse suurenemisest ja vajadusest tuua kummalegi liinile lisalaev.
Lisalaevade tellimise kulu riigile on 920 000 eurot Saaremaa liinile ja 144 000 Hiiumaa liinile.

Veel lugemist:

UUDISED

Kuivastu ja Virtsu vahel viiendat aastat opereeriv parvlaev Piret on reise tehes läbinud üle 244 000 km ehk teeb tinglikult seitsmendat ringi ümber Maa....