Connect with us

Juhtkiri

Palju vastuseta küsimusi

Hiiumaa vallal on veel tegemata otsus, kas tasuta ühistransport Hiiumaale tuleb või mitte. Vallavanem Rand viitas koalitsioonileppele, milles kirjas, et kõigile Hiiumaa lastele tagatakse aastaringselt tasuta bussiühendus kogu saare piires.
Sellega oleks üks sihtgrupp, kes tasuta sõidu võiks saada, justnagu määratletud.
Palju kära on tõstnud tasuta bussisõidu vastased, tahaplaanile jäänud aga need, kellele oleks see suureks abiks. Näiteks maal elavad eakad ja puudega inimesed, kes bussiga linna poodi või miks mitte ka raamatukokku sõitmist saavad endale lubada vaid pensionipäeval.
Nende hääl tasuta ühistranspordivastaste omast kahjuks üle ei kosta, aga vajadus on. Ehk võiks tasuta sõita ka pensionisaajad?
Ka bussiga töölkäijate jaoks oleks tasuta ühistransport tõhus palgalisa. Ehk tuleks sõitjaid lisakski, kui bussivõrk oleks tihedam? Teisalt, kas siis jätkuks raha tasuta sõiduks?
Kohalikul vedajal ilmselt poleks vahet, kas senise piletitulu osa, mis moodustab vaid väikese tükikese kogutulust, tuleb reisijalt või maanteeametilt.
Vallavanem viitas ohule, et kommertsliine haldav bussifirma võib loobuda saarel tehtavatest “otsadest”, kui kõrval on tasuta liinid. Siis tuleks need asendada kohalike liinidega ja see on täiendav kulu.
Otsus tuleb teha, aga see ei saa olema lihtne ei üht- ega teistpidi. Seda enam, et juhul kui tasuta bussisõitu ei tule, peab vald seda maan­teeametile põhjendama.

4. mai 2018

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...