Connect with us

Pääste

Päästjad käivad taas kodudes nõustamas

Lääne päästekeskuse Hiiumaa päästeosakond alustab 1. juulist taas kodukülastustega, et nõustada inimesi tuleohutuse teemal nende enda elupaigas.
Päästeameti andmetel on kõik tänavu traagiliselt lõppenud tulekahjud on aset leidnud inimeste kodudes. Selleks, et elamud oleksid tule eest kaitstud, aitavadki päästjad  individuaalse nõustamise kaudu mõista just oma elupaigas varitsevaid ohte, püüdes leida parimad lahendused ohtude ennetamiseks. Päästjad oskavad tähelepanu juhtida nii õigetele käitumisharjumustele kui jagada soovitusi, kuidas ja mida saab inimene oma lähedaste ja vara turvalisuse tagamiseks veel ära teha.
“Kodukülastuste eesmärk on aidata inimestel mõista tulega seonduvaid ohte nende kodus ja selle ümbruses, hinnata elektri- ja kütteseadmete korrashoidu, lahtise tule kasutamist, suitsuanduri vajalikkust, olemasolu ja töökorda,” selgitas Evelin Trink Lääne päästekeskusest.
Kodukülastusi viivad läbi kohalikud vabatahtlikud või kutselised päästjad ja päästeteenistujad. Nõustamisi tehakse 1. juulist 31. oktoobrini. Kodukülastuse läbiviijad tunneb ära päästeameti eraldusmärkidega riietuse ja hologrammiga punase töötõendi järgi, mille nõustaja esitab.
“Kodu tuleohutuks!” on päästeameti 2007. aastal ellu kutsutud nõustamisteenus, mille eesmärk muuta Eestimaa kodud tuleohutuks ja anda nõuandeid inimeste kodude tuleohutusalase seisukorra parandamiseks.
Päästeameti töötajad nõustavad sel aastal ligikaudu 10 000 majapidamises üle Eesti. Üks kodukülastus võtab aega ligikaudu 20 minutit.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...