Connect with us

Krimi

Paadivaraste kohtuistung lükkus

 

Haapsalus pidid reedel kohtu ette astuma mehed, kes mullu suvel varastasid Lääne- ja Hiiumaalt paate ja paadi­mootoreid, kuid istung lükkus ühe kohtu­aluse puudumise tõttu taas edasi, kirjutab Lääne Elu.
Jaan Hallikas ja Tanel Mölder pidanuks esimest korda kohtu ees olema juba oktoobri lõpus, kuid toona lükkus istung Hallikase haigestumise tõttu. Kohtunik Piia Jaaksoo sõnul teatas Hallikas esimesel korral küll kohtule oma haigestumisest, kuid pole siiani esitanud arstitõendit. Sel korral ei ilmunud ta kohale ega teatanud kohtule ka oma puudumise põhjust. Selleks, et kohtuistung järgmisel korral peetud saaks, tuleb kohtuniku sõnul kasutada sundtoomist, kirjutab Lääne Elu.
Teine kohtualune, Mölder on vanglas ja oli valmis reedesel kohtuistungil osalema videosilla kaudu otse Tallinna vanglast. Kuna mehed on süü omaks võtnud ja prokuröriga karistuse osas kokku leppinud, on kohtuistungi puhul tegemist kokkuleppe kinnitamisega.
Pärnu maakohtu pressiesindaja Jaanika Lusti ütles, et kohtumenetluses ei ole veel süüdistust avatud, kuna üks süüdistatavatest pole istungile ilmunud. “Praegusel juhul saan öelda, et Tanel Mölderit ja Jaan Hallikat süüdistatakse kahe mootorpaadi ning paaditarvikute varguses möödunud aasta suvel Hiiumaal Heltermaal ning sõudepaadi ja selle juurde kuulunud asjade varguses Noarootsist. Lisaks süüdistatakse Mölderit ebaseadusliku tulirelva ja laskemoona omamises.”
Lääne Elu kirjutab, et mehed tabati mullu suvel Haapsalus koos Riguldist varastatud paadiga. Tegemist oli õnneliku juhusega – paadi omanik oli just sõitnud Haapsallu, et politseile paadivargusest teada anda, kui märkas Cirkle-K tanklas oma paati võõra auto taga paadihaagisel.
Politsei võttis varastatud paadi juurest kinni neli inimest – lisaks Hallikasele ja Mölderile veel ühe naise ja mehe. Kõik neli olid narkomaanid ja pärit Harjumaalt. Kahe kaasosalise puhul, kes mõlemad olid varem karistamata, menetlus lõpetati. Prokurör Indrek Kalda sõnul pidid nad oma osa vargusega tekitatud kahjust hüvitama ja üks neist tegema ka üldkasulikku tööd.
Mölder viibib praegu vahi all, kuna ta ei täitnud eelmise kohtuotsusega pandud kohustust käia kriminaalhooldaja juures. Ka paadi­varguste eest nõudis prokurör Mölderile vangistust ja koos varasema karistusega tuleks mehel trellide taga veeta kaks aastat.
Varem karistatud Hallikasele nõudis prokurör 480 tundi üldkasulikku tööd, mis tuleb kahe aasta jooksul ära teha.
Mölderi ja Hallikase järgmine kohtuistung on planeeritud 28. novembrile.

HIIU LEHT/BNS

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...