Connect with us

Uudised

Orienteerumisveteranide MMi peetakse Eestis

Veteranide maailmameistrivõistlused orienteerumises kestavad 5.–14. augustini Eestis. Võistluste vanim osaleja on N95 vanuseklassis jooksev Astrid Andersson Rootsist.
Osavõtjaid on 3500 ja 44 riigist, kaugemad tulijad Uus-Meremaalt, Austraaliast, Brasiiliast ja Costa Ricalt. Suurim esindus on meie põhjanaabritel soomlastel – 884 võistlejat. Võistlusklassid on vanusegruppidele alates 35aastastest naistest-meestest kuni 95aastaseni. Kõige rohkem on osavõtjaid M65 vanuseklassis – 378. M90 vanuseklassis võistlevaid veterane on kaheksa, N90 kaks ja üks N95 klassis.
Võistlus avati laupäeval, 6. augustil rongkäiguga Tallinna Lauluväljakul. Kavas on kaks võistlusdistantsi – sprint ja tavarada. Sprindi kvalifikatsioonivõistlus toimus Kadrioru pargis, finiš oli Kadrioru staadionil. Osadel meesteklasside võistlejatel tuli läbi joosta isegi kunstimuuseumi KUMU hoonest. Võistlus ilusas pargis oli huvitav. Tuli vaid tähelepanelikult jälgida lillepeenraid, hekkisid ja müüre – nendest üleminek oli keelatud. Samuti kontrollpunktide (KP) numbreid, sest neid oli maastikul väga palju.
Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) liikmeid oli võistlusrajal seitse. A-finaali jõudis meie omadest parimana Toivo Saue M65 vanuseklassis seitsmenda kohaga, Mati Mägi M35 klassis, kes oli oma eeljooksus 13. ja Anu Saue oli N65 klassis oma eeljooksus 24.
Võimsalt jooksis OK Kape liige Merike Vanjuk , kes saavutas N40 klassis esikoha. Hiiumaa juurtega Tiit Tatter (OK TON) oli M65 klassis kolmas. Hiiumaa orienteerumise nn isa Heino Mardiste (OK Kape) saavutas M80 klassis seitsmenda koha.
Järgmisel päeval toimus sprindivõistluse finaal Tallinnas Vabaduse väljakul. Võistlejatel tuli seigelda turistide ja linnaelanike vahel. KPd olid pandud kõikvõimalikesse kohtadesse – näiteks kohviku terrassile, laste mänguväljaku liivakasti nurka jne, kuid võistlus laabus suurepäraselt.
Finaalis oli meie omadest parim Mati Mägi, kes saavutas ülitihedas konkurentsis 21. koha. Toivo Saue oli 24., Anu Saue 66., Merike Vanjuk 11., Heino Mardiste saavutas kaheksanda ja Tiit Tatter 32. koha.
Eestlastest tuli maailmameistriteks kolm daami: N50 klassis Airi Alnek (OK Võru), N55 Marje Viirmann (Harju KEK RSK) ja N70 Ilme Uus (OK TON).
Veteranide MMi korraldajateks on Eesti orienteerumisliit ja Tallinna SK100. HOKi liikmed Inge Talts, Siiri Talts, Eliise Kesküla, Triin Helimets ja Kustu Künnapas on vabatahtlikena tegevad võistluse läbiviimisel. Samas toimunud Tallinna orienteerumisnädala raames said nad ka võistelda ja tegid seda edukalt. Kahe võistluspäeva kokkuvõttes oli Kustu Künnapas M16 klassis kuues. Sprindis võitis N14 klassis konkurente Siiri Talts, Helena Maripuu oli neljas ja Eliise Kesküla kuues, N12 klassis oli Maria Eller teine. Avatud rajal oli Inge Talts 14. N50 klassis.
Sel nädalal olid kolmapäeval ja neljapäeval kavas tavaraja kvalifikatsioonivõistlused Kõrvemaal ja homme on finaal Pikassaares.

Eda Tärk
MMil võistleja

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...