Connect with us

Uudised

Orienteerujate EMV Narvas: Kümme medalit ja hulk häid kohti

Augustikuu viimasel nädala­vahetusel võistlesid Eestimaa parimad orienteerujad Narvas, kus peeti selle aasta esimesed Eesti meistrivõistlused kolmel orienteerumisalal. Võistlustel osalesid ka Hiiumaa orienteerujad, kes tõid Narvast hulganisti igat värvi medaleid.
Laupäeva pealelõunal võisteldi orienteerumissprindis. Võistlusala oli põnev: Narva linnus seda ümbritsevate parkide, bastionite ja promenaadidega, kuni 25 meetri kõrgune järsk panganõlv, kõrged järsud püstloodsed paekivist bastionitesüsteemid. Ka loodusliku ilme säilitanud nõlval paljandusid kohati ületamatud paejärsakud, õnneks olid pargid ja haljasalad enamasti hooldatud ja niidetud.
Hiiumaa orienteerujate klubist osales sprindis 15 sportlast ja võideti viis medalit: Maria Eller (N16) kuld, Toomas Mast (M55) kuld, Herta Kesküla (N14) hõbe, Eliise Kesküla (N18) pronks, Kustu Künnapas (M20) pronks. Tubli oli ka Marta Maripuu, kes kuni 14aastaste tüdrukute hulgas, kus võistlejaid oli koguni 35, jooksis välja kümnenda koha.
Mõned tunnid hiljem, kell 21, algas Narva-Jõesuus öine võistlus, kus maastik oli hiidlaste jaoks kodusem – liivaluidetel kasvav ja hästi joostav männik, alusmetsaks valdavalt kadakas, niiskemates kohtades ka lehtpuuvõsa. Kõikjal korrapärane sihtide ja hooldatud teede võrgustik. Sihid olid tegelikult autoga sõidetavad pinnaseteed ja mööda luiteid kulgesid jalgrajad, samuti leidusid seal tähistatud terviserajad. Reljeefiks on edela-kirde suunalised liivaluited üksikute kõrgemate küngaste ja lohkudega ning kõrgeim punkt merepinnast 15 meetrit.
Ka öiselt võistluselt said hiidlased viis medalit.
Maria Eller (N16) kuld, Eliise Kesküla (N18) kuld, Kustu Künnapas (M20) hõbe, Anu Saue (N65) hõbe, Siiri Talts (N18) pronks. Väga tubli oli Helisa Tartu (N14), kes saavutas viienda koha.
Peale võistlust suundusime ööbimispaika Narva Pähklimäe gümnaasiumis, kus meil oli n-ö põranda­majutus, riided kuivama, kerge ööeine ja magama.
Pühapäeva ennelõunal, kell 11 algas kolmas võistlus. Sprindi teatevõistlusele startisid neljaliikmelised segavõistkonnad Narva Raekoja esiselt platsilt. Võistkonnad jooksid järjekorras naine-mees-mees-naine ja hiidlastel oli väljas kaks noortevõistkonda. Kuna meil trennides käib vähe poisse, jooksid tüdrukud ka meestevahetust. Vanimate 18–20aastaste võistkonnas jooksid Siiri Talts, Kustu Künnapas, Maria Eller ja Eliise Kesküla. Sellises koosseisus saadi neljas koht, mis oli väga tubli tulemus, kuna Maria pidi võidu jooksma Eesti 18–20aastaste noorte­koondise noormeestega. Meie nooremad, Marta Mari­puu, Herta Kesküla, Helisa Tartu ja Kätlin Mast, startisid MN14–16 vanuseklassis, milles seekord medaleid ei jagatud. Võistlus tühistati kontrollpunkti vea tõttu. Väga tubli jooksu tegi oma vahetuses Herta Kesküla, kes jooksis poistevahetust ja sai kirja paremuselt neljanda etapiaja.
Hiidlastel oli väljas ka üks veteranide võistkond, kes MN45 klassis saavutas 13 võistkonna hulgas tubli viienda koha.
Järgmisel nädalavahetusel toimuvad järgmised Eesti meistrivõistlused, nüüd juba Võrumaal Soolamägedes.

Anu Saue
orienteerumistreener

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...