Jälgi meid

Uudised

Orienteerujad tõid Eesti meistrivõistlustelt seitse medalit

Elo Saue
Nädalavahetusel peeti Põlva linnas ja selle ümbruses Eesti meistri­võistlused orienteerumise sprindis, öisel tavarajal ja sprinditeates. Sprindi­võistlused peetakse tavaliselt linnades, mis on muutnud võistlused huvitavaks nii võistlejate kui pealtvaatajate jaoks.
Osavõtjaid oli vanuseklassides MN14 kuni MN80 palju ja konkurents tihe. Kõige rohkem osavõtjaid oli nooremates vanuse­klassides – nii meeste kui naiste 14 klassis, mõlemas 37.
Hiidlased võitsid kokku seitse medalit. Eesti meistriteks tulid sprindis M70 klassis Toivo Saue ja Merike Vanjuk orienteerumisklubist Kape N40 klassis. Öisel tavarajal sai meistritiitli N45 klassis Elo Saue ja N40 klassis Merike
Vanjuk. Kusjuures Merike võitis sprindis esikoha ühe sekun­diga.
Esikohavõitjale kaotasid napilt Maria Eller sprindis ühe sekundiga N18 klassis ja Elo Saue N45 klassis 3 sekundiga. Toivo Saue võitis hõbemedali öisel tavarajal M70 klassis.
Esikümnesse jõudsid veel Maria Eller, kes oli öisel tavarajal neljas, sprindis Toomas Mast M55 klassi viies koht, Mati Mägi M40 klassi sprindis kuues koht, Marta Maripuu sai seitsmenda koha nii sprindis kui öisel tavarajal, Mia Esta N14 12. koht. Tanel Esta öisel tavarajal M45 klassis seitsmes ja Mati Mägi M40 klassis kaheksas.
Sprindi teatejooksus võistlesid neljaliikmelised sega­võistkonnad, milles kaks meest ja kaks naist. HOK/Hiiumaa spordikooli noortevõistkond saavutas 17 võistkonna konkurentsis tubli seitsmenda koha. Võistkonda kuulusid Marta Maripuu, Jan Samorodni, Joosep Esta ja Mia Esta.
MN45–50 võistkond koos­seisus Inga Karu, Toomas Mast, Allar Padari ja Helve Kansi tuli samuti seitsmendaks.
MN21 võistkond koosseisus Maria Eller, Kustu Künnapas, Mati Mägi, Elo Saue oli 21 võistkonna seas kümnes.
Orienteerumise kui spordiala algataja Hiiumaal, Heino Mardiste saavutas vaatamata kõrgele eale M80 klassis järjekordse Eesti meistritiitli.
Sprindis võistles ka M50 klassis Eesti kuulus ooperilaulja saarlane Ain Anger.
Suve alguses peetud Eesti meistrivõistlustel lühiradadel võitsid Eesti meistri kuld­medalid Toomas Mast, Maria Eller ja Elo Saue.
Hiidlased on jätkuvalt eesti orienteerumiselus tublid tegijad.

EDA TÄRK
HOK

Veel lugemist: