Connect with us

Uudised

Oolup-Padu võitsid kolmanda meistritiitli

Valentin Larionov
Dago jahtklubi jääpurjetajad Olev Oolup ja Andrus Padu eelmisel nädala­vahetusel Pärnu lahel peetud Eesti meistrivõistlustel konkurentidele Monotüüp XV klassis teistele võimalust ei andnudki.
Kaheksast sõidust kuuel oli tiim Oolup–Padu finišis esimesena, korra kolmanda ja korra neljandana. Halvima sõidu aeg arvesse aga ei läinud ning üheksa punktiga saavutasid nad kuue paadi seas meistritiitli. Hõbeda said Ott Kolk–Juhan Kolk Saaremaa Merispordi seltsist ning pronksmedalid riputati kaela sama klubi meestele Indrek Aavikule–Siim Valgrele.
See oli ekipaaži Oolup–Padu järjekorras kolmas Eesti meistri tiitel. Lisaks on nende auhinnariiulil Euroopa meistrivõistluste pronksised medalid 2017. ja 2018. aastast.
Jääpurjetamise Eesti meistrivõistlustel võidutses Ice-Optimist klassis Georg Paomees, DN klassis Mihkel Kosk ja DN juunioride seas Melvin Aasav.
Lahtiste Eesti meistrivõistluste raames oli Pärnu jääle võidu purjetama tulnud 46 jääpurjetajat Eestist, Lätist, Venemaalt, Poolast ja Prantsusmaalt.
Keeruliste ilmastikuolude tõttu selgusid Eesti meistrid kahe päeva kaheksa sõidu kokkuvõttes.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...