Connect with us

Transport

Olympic asus regatti juhtima

Piret Salmistu
Jahtklubi Dago alus Olympic kapten Tiit Vihuli meeskonnaga asus regatti juhtima suurimate jahtide, ORC I võistlusklassis.
Ööl vastu eilset jõudis Kärdla sadamasse 58. Muhu väina regatt. Tänavusel regatil osaleb kolm jahtklubi Dago alust: Olympic ja Spirit
ORC I ja Kerttu Folkbootide klassis.
Esimesel etapil, Tallinna ringil oligi ORC I klassis edukaim Olympic kapten Tiit Vihuli meeskonnaga. Tallinna–Kärdla etapil suutis Olympic oma edumaad säilitada.
Spirit, kapten Juss Ojala meeskonnaga pardal, oli regati esimesel etapil üheksa aluse arvestuses neljas. Samal kohal oli Spirit ka pärast teist etappi.
Kapten Ivar Simmeri juhitud Kerttu oli regati avaetapil 11 aluse seas üheksas, teise etapi tulemused polnud lehe trükkimineku ajaks veel teada.
Mulluse, 57. Muhu väina regati avaetapi neljanda kohaga lõpetanud Spirit suutis neljandat kohta hoida ka kogu regati kokkuvõttes, avaetappi nõrgalt alustanud Olympic lõpetas kogu regati 16 ORC I klassis aluste seas viiendana.
Uus start täna
Eile oli regatil puhkepäev ning purjetajad veetsid aega Kärdla sadamas, kus toimusid ka Tallinna ringi ja Tallinn–Kärdla etapi au­tasustamine.
Start järgmisele, Kärdla–Kuivastu etapile antakse täna.
Tänavusel regatil osaleb 113 jahti: 96 jahti Eestist, 9 Venemaalt, 5 Lätist, 2 Soomest ja 1 Leedust. 660 purjetajaga pardal selgitavad nad nädala jooksul endi hulgast parimad kolmes klassis ja seitsmes võistlusgrupis. Regatil selguvad ka Eesti avamerepurjetamise meistrid klassides väike ORC III ja Folkboot.
Pühapäeval Tallinnast startinud jahid lähevad läbi Kärdla, Kuivastu ja Roomassaare sadamate Pärnusse, kus laupäeval toimub parimate autasustamine ja regati pidulik lõpetamine. Mullu külastas Muhu väina regatt vastvalminud Kärdla sadamat esimest korda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...