Jälgi meid

UUDISED

Oktoobrikuuks avati pealinnas Hiiumaa Saatkond

Reedel avati Tallinnas Telliskivi Loome­linnakus Hiiumaa Saatkond, nagu mullu osalevad hiiumaised toidutootjad ja käsitöökunstnikud ka jõuluturul, aga mitte pealinnas.
MTÜ Hiiumaine Toit juhatuse liige Kaja Antons ütles avamisel, et pood seati üles ühe päevaga ning see on suure­pärane näide täiuslikust meeskonnatööst, kus igaüks täitis oma rolli – nii sündis mõnus ja hubane interjöör.
Coop Hiiumaa turundus­spetsialist Arno Kuusk lisas, et töö selleaastase saatkonna ülesseadmiseks algas septembris ning ettevalmistused läksid üsna libedalt, sest möödunud aasta kogemus oli juba ees ja rada sisse käidud.
Kuna oktoober ei ole Hiiumaa tootjate jaoks ülemäära kiire aeg, on saatkonna mõttega väga hästi kaasa tuldud. “Kõik mulluse hüpikpoe müügieesmärgid saavutati, seega õigustab ettevõtmine ennast igati,” kinnitas Antons.
Viive-Kai Rebane Lemmena mesindustalust ütles, et isegi, kui see otseselt ettevõtte käibes ei väljendunud, tuli mullusest hüpikpoest tellimusi näiteks firmade jõulukinkideks ning sellest oli suur kasu.
Saadikuid oodatakse
Saatkonna avamisel olid kohal Hiiumaa saadikud Märt Treier, Jürgen Pärnsalu ja Arno Kuusk. Arenduskeskuse
juhataja Liis Remmelg andis avamisel üle järgmise saadikusärgi, mille sai Kaja Antons. Poekese seinal ripub plakat 15 Hiiumaa saadiku portreega – kõiki neid oodatakse saatkonnast läbi astuma ja oma külaskäiku allkirjaga kinnitama.
Saatkonda tulijale hakkab esimese asjana silma hallist triibuvineerist sein, millel sõna “HIIUMAA”, kujunduse autoriks Helen Teigar.
Saatkonna riiulitelt aga leiab ligi 200 toodet 18 tootjalt. Väljapanekus on suur valik villaseid kudumeid, klaasi, ehteid, juustusid, maitsesoolasid, mett, kalakonserve, käsitööjooke, sülti, küpsetisi ja palju muud.
Saatkond on avatud terve oktoobrikuu tööpäeviti kella 11–19ni, laupäeval ja pühapäeval kella 11–17ni. Poepidajad on Anne-Ly
Torstensson ja Lagle Saga.
Jõuluturg ja e-pood
Enne eriolukorda oli hiiumaistel toidutootjatel unistus, avada Tallinnas oma pood püsivalt, kuid kevadine olukord suunas tähelepanu hoopis veebipoe loomisele. Nüüdseks on see valmis ja tööd alustas juunis.
E-poe loomist toetas Hiiumaa arendus­keskus, projekti­juht oli Viive-Kai Rebane ja tootefotod võttis üles Argo Nurs. 229 toote seast leiab nii toitu, riideid, ihuhooldust kui ka suveniire ja käsitööd, aga ka kinkekaarte.
E-pood toetab ka MTÜ Hiiumaine Toit tegevust, mille eesmärk on aidata kohalikel tootjatel oma kaupa laiemalt turustada.
Möödunud aastal osaleti ühingu eestvedamisel detsembri­kuus ka Tallinna jõuluturul. Sel aastal seda plaani ei ole. Selle asemel on kavas korraldada oma jõuluturg uuel Kärdla keskväljakul.

Veel lugemist:

UUDISED

Laupäeval Tallinnas Tellis­kivi loomelinnaku disainitänaval avatud Hiiumaa saatkonda tuli nädalavahetusel uudistama üllatavalt suur hulk külastajaid. Poe juhataja, MTÜ Hiiumaine Toit juhatuse liige Anne-Ly Torstensson...