Jälgi meid

Juhtkiri

Ohvreid pole vaja

Enamik Hiiumaa ilusalonge on eriolu­korras uksed sulgenud. Kuigi riiklikku käsku selleks pole tulnud ja sisuliselt võiksid need tööga jätkata.
Samas on ju iluteenindajad klientidega otseses kontaktis ja haiguse edasilevimiseks piisab, kui üks ilma haigussümptomiteta klient teenuse tellib ja saab…
Kui mujalt on kuulda, et endiselt leidub neid, kes iga hinna eest iluprotseduuridele minna sooviks ja selle eest isegi lisa­raha pakuvad, siis Hiiumaa iluteenindajate sõnul on siinsed kliendid rahulikud ja mõistlikud olnud ning saavad olukorra tõsidusest aru. Hea seegi.
Ka Eesti juuksurite ühenduse tegevjuht Kertti Viru ütles, et praeguses olukorras ei ole iluteenuste osutamine mõeldav.
Salongide sulgemine paneb iluteenindajad majanduslikult väga keerulisse olukorda ja nende sissetulekud on praegu nullilähedased. Veel pole ka selge, kas riik neile abikäe ulatab.
Öeldakse küll, et ilu nõuab ohvreid. Oht ilu nimel koroonaviirusesse nakatuda ja seda levitada on liialt suur ohver. Ka meie iluteenindajaid ei tahaks ohvriks tuua – ei tervise ega pankroti mõttes. Väikeette­võtjad on väiksusest hoolimata oluline osa Eesti majandusest ja riik peab neid kindlasti toetama, et nad pärast koroonakriisi vaibumist jätkata saaksid.
7. aprill 2020

Veel lugemist: