Connect with us

Uudised

Ohtlik seik lapse kooliteel

Reedel, 25. septembri hommikul pöördus Kärdla patrullpolitseinike poole inimene, kes andis teada liiklusohtlikust olukorrast Kärdla kooli juures, mille tunnistajaks ta äsja oli olnud.
Piirkonnapolitseinik Helle-Triin Nisumaa vahendas, et Kärdla ühisgümnaasiumi ees Uuel tänaval lubas lapsevanem oma lapsel sõidukist väljuda veendumata selle sammu ohutuses. Laps jooksis sõidukist väljudes otse tema suunas liikunud sõiduauto ette. Õnneks sai juht napilt pidama ja juhtum piirdus kõigile osapooltele ehmatusega.
“Samas oma tööst teame, et sellised olukorrad võivad lõppeda teisiti,” tõdes Nisumaa, kelle sõnul on liikluskäitumine koolide läheduses tundlik teema ja õnnetuste ärahoidmiseks saaksid kõik osapooled midagi ära teha.
Ühisgümnaasiumis õpib üle 400 õpilase, kes tulevad ise või keda tuuakse kooli enne õppetöö algust. Seega on liiklus Uuel tänaval hommikul enne kella kaheksat väga tihe. “Paljud vanemad jätavad laste koolitoomise viimasele minutile, mis on ohtlik, sest tähelepanelikkus asendub hilinemispaanikaga,” hoiatas Nisumaa.
Tema soovitus on, et lapsevanemad alustaksid sõitu kooli märksa varem, et juht jõuaks ümbritsevat liiklust ja ohtusid objektiivselt hinnata. “Nii saate rahulikult veenduda, kas teie lapse väljumine sõidukist on ohutu või mitte,” lisas Nisumaa.
Lisaks pani piirkonnapolitseinik sõidukijuhtidele südamele, et kooli algus ja pime aeg on toonud tänavatele uue liiklusolukorra. Sellest tulenevalt peavad sõidukijuhid haridusasutuste läheduses olema eriti tähelepanelikud ja ettevaatlikud. Isegi siis, kui sõidukijuhil on eesõigus, tuleb arvestada, et liikluses võib osaleda neid, kes, kas teadmatusest või tähelepanematusest, reegleid eiravad ja võivad nii õnnetusse sattuda.
Meeldetuletuseks juhtidele, et Uue tänava ja Kalda tänava ehk n-ö apteegiristmikul on lubatud suurim kiirus 30 km/h. Kooli parkla ja muusikakooli vahelisest teeotsast alates on vasakpoolsel teepoolel keelatud peatumine ja parkimine. Ühisgümnaasiumi ukseesisest alates on parempoolsel teepoolel 50 m ulatuses keelatud ainult parkimine.
Hiiu valla liikluskomisjoni esimees Kristjan Ojasoo selgitas, et mullu aasta algul paigaldatud parkimiskeelu märk pandi just selleks, et muuta kooliesist liikluskorraldust ohutumaks. Sellega loodi võimalus, et last kooli toov lapsevanem peataks auto tee servas, väljuks koos lapsega autost ja aitaks lapse turvaliselt üle tee.
“Soovisime, et vanemad oma lapsi kooli viies leiaksid turvalisema peatuspaiga, aga juhul, kui ei soovita leida turvalisemat kohta, siis peatudes Uuel tänaval peab lapsevanem veenduma, et laps saaks autost väljuda ja teed ületada ohutult,” lisas Ojasoo.
Uue koolimaja ehitustööde tõttu esineb ühesuunalisel Uuel tänaval ka ajutisi liikluspiiranguid. Nii oli teisipäeval liiklus ehitustööde tõttu piiratud ja alates muusikakoolist oli üheks päevaks kehtestatud ajutine sissesõidukeeld.
Kristjan Ojasoo ütles, et liikluspiiranguid tuleb veelgi ja seepärast tuleks hoolega jälgida ajutisi liiklusmärke.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...