Jälgi meid

ARVAMUS

OHTLIK HAIGUS | Tüvitekstid ja vaimupimedus

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud aimugi, kes on Paul-Eerik Rummo.
Raul Rebane puudutas 3. juuni Vikerraadio päevakommentaaris sama teemat. Rebane ütles, et Lauristini väide, et tänapäeval pole enam vaimult suureks saamine popp, pole mitte hinnang vaid diagnoos potentsiaalselt ohtlikule haigusele.

Martin Eik Maripuu – TÜ ajakirjanduse- ja kommunikatsiooni eriala tudeng | Erakogu

Mis on see ohtlik haigus, mis on Eesti noorsugu tabanud – on see vabadus? Emakeelse kirjanduse trükimahud vähenevad, üha rohkem loetakse inglise keeles ja välismaist kirjandust. Seda võib vaadata kui negatiivset trendi, kuid sellel on ka positiivne külg. See võimaldab olla osa ülemaailmsetest fännikogukondadest, osaleda internetifoorumite aruteludes ja vaadata üleilmsete suunamudijate kirjandus- ja filmiarvustusi. Maailma kultuur on kirev ja pakub rohket meelelahutust ja kaasarääkimise võimalust. See pakub kuuluvustunnet suuremal tasandil kui ainult rahvus. Ja see pole ainult kirjandusega, ka filminduses ja muusikas on populaarne voogedastus. Filmid ja sarjad, mida vaadatakse, ei ole ka üldiselt sugugi lineaarsest televisioonist ega kodumaistelt suurtegijatelt.

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!