Connect with us

Juhtkiri

Noortevolikogu julge samm

Hiiu Lehe andmetel on Emmaste noortevolikogu algatus, koguda kokku piisavalt allkirju, et algatada ise vallavolikogus eelnõu seismaks noorte huvide eest, Hiiumaal esimene.
Saada kokku 82 allkirja oma armastatud noorsootöötaja tööle ennistamiseks on eriti tubli saavutus, arvestades seda, et noorte­volikogu juhtidel on praegu käsil üheksanda klassi lõpueksamid.
“Ma ei näe, et ma kärbiks kellegi tiibu: see milline on personali ametikohtade jaotus, on vallavalitsuse üks tööülesandeid,” ütles vallavanem Tiit Paulus välja oma seisukoha noorte algatuse kohta.
Tõlkes on selle, noortevolikogule saadetud sõnumi sisu: ärge toppige oma nina, see ei ole teie asi, seda otsustan mina.
Ajal, mil riigikogus on kohe-kohe tulemas hääletusele põhiseaduse muudatus valimisea langetamiseks kohaliku volikogu valimistel 16 eluaastani, kõlab see üsna küüniliselt. Et mitte öelda küündimatult.
Noortevolikogu juhid Sofia Valk, Melissa Alliksoo ja Madis Klee ütlesid, et nad on pettunud oma volikogus, kes nende algatust ei toetanud. Samas ütlesid, et nad ei loobu oma eesmärgi nimel tegutsemast.
Hiiu Leht julgustab neid mitte heituma – see ongi poliitika. Poliitikaga tuleb tegeleda ja enda huvide eest tuleb seista. Ja kellel veel, kui mitte valla elanikel, on õigus otsustada, kus ja kelle palkamiseks kasutatakse valla raha.
Noorte heaks kulutatud maksumaksja raha pole mingil juhul mahavisatud raha. Ja arusaam, et Emmaste noortekeskus on ehk valla noorte jaoks liiga suur ja uhke, on kahetsusväärne.
Just noorte häält tuleb kuulata ja nende heaks teha parim, sest sellest sõltub, kas neist saavad kunagi koduvalla elanikud ja maksumaksjad või mitte.
5. mai 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...