Jälgi meid

UUDISED

Noorelt autorilt ilmus juba teine raamat

erakogu
Möödunud aasta aprilli­kuus tutvustasime Hiiumaa gümnaasiumi abituriendi Gertrud Martini (19) loovtööna valminud lasteraamatut “Mäekünka jänes”, nüüdseks on noorel autoril ilmunud juba teine teos.
Hiiu Lehe artikkel sai positiivset tagasisidet ning mitmed lehelugejad soovisid raamatut osta. Gertrudi ema Meeli Martin ütles, et tütre esimest raamatut saab nüüd ka laenutada Kärdla põhikooli ja Käina kooli raamatukogust.
Nüüd saame rõõmuga kirjutada, et Gertrudil on valminud juba ka järgmine, eelpoolnimetatust pisut vanemale lugejaskonnale suunatud või pigem kogupereraamat “Kalur ja poiss”.
“Südamlikud tänusõnad sellele kaasaaitamise eest kuuluvad HIIGi eesti keele ja kirjanduse õpetajale Tiiu Heldemale,” lisas Meeli Martin.
Gertrud Martini teine laste­raamat “Kalur ja poiss” jutustab sooja ning südamliku loo kalurist vanaisa ja kahe üheksaaastase poisikluti elu keerdkäikudest, kõikevõitvast sõprusest ja lihtsuse ilust. Lugeja saab elada kaasa neljateistkümnes peatükis peategelase jutustuse abil väikese mereäärse külakese argi- ja pidupäevadele läbi mitme aastaaja.
Jõulude eel ilmunud raamatu esmane tiraaž sai sotsiaalmeedia kaudu kiirelt läbi müüdud ja soovijaid oli veelgi. Nüüd ongi hea meel teada anda, et raamat on jõudnud rahvusraamatukogu ning ka Rahva Raamatu ja Apollo poe riiulitele ja loodame, et vahva raamat rõõmustab veel mitmeid lugejaid.
Gertrud Martin ütles juba mullu aprillis Hiiu Lehele, et valmimas on uus raamat poisist ja tema kalurist vanaisast. Noor autor, kes lugusid kirjutanud pisikesest peale, rääkis, et Mäekünka jänese lugu sai kaante vahele tänu vormistamisele kooliülesandena ning pere innukale toetusele. Ka oma raamatute illustreerimisega saab Gertrud ise hakkama ja väga hästi. Tema maalitud pilte saab näha lehel www.instagram.com/gertrud_m/

Veel lugemist: