Connect with us

Uudised

Noored kotkad ja kodutütred kutsuvad suvelaagrisse

Kaitseliidu tänavune noorte­laager on eriline – avatud kõigile huvilistele. Selle aasta jooksul saavad tasuta laagrites osaleda ka need noored, kes kaitseliidu noorte­organi­satsioonidest veel midagi ei tea.
“Soov kaasata noori noorkotkaste ja kodutütarde tegevustesse oli juba varem, aga seoses kriisiga tekkis suurem vajadus nende suvevaheaega sisustada,” rääkis Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.
Aasta jooksul saab noorkotkaste ja kodutütarde laagritesse minna 100 maakonna noort, kes organisatsiooni ei kuulu ja kel vanust 7 kuni 18 aastat.
“Pakume põnevaid ette­võtmisi kõigile noortele, kellel seiklushimu ja tegutsemis­lusti,” lubas Tamm.
Lääne maleva noorte­instruktor Hiiumaal Merje Reismaa ütles, et Hiiumaa põhikoolidele on juba saadetud kutse organisatsiooniväliste noorte osalemiseks laagris. “Laagrisse ootame hulgi neid, kes on metsa­laagris esmakordselt,” selgitas Reismaa. “Kartma ei pea, sest laagrilistel on kõrval vanemad kodutütred ja noorkotkad ning kõik kaheksa noortejuhti.”
Laagris on tagatud kõik esma­vajadused – tualett, puhas vesi, hammaste ja käte pesemise võimalus, esmaabi andmise võimekus ja loomulikult soe toit mitu korda päevas.
“Laagrisse tulijal peab kindlasti olema vajalik varustus, et laagris olles ebamugavust tundma ei peaks ning iga ilmaga toimetada saaks,” lisas Reismaa.
Kuna eriolukorra järel kehtivad veel teatud piirangud, järgivad laagri korraldajad lastegruppide suurust, töötubades nokitsejate kaugust üksteisest ja vahemaid majutamisel. Ka toitlustamine toimub vahetustega ja väikestes gruppides.
Laagrid on jõukohased kõigile, koos õpitakse meisterdama, saadakse aimu mere­päästest, ei puudu ka matkamäng ja lõkkeõhtu. Reismaa julgustas laagritest osa võtma, sest noored saavad laagris omavahel suhelda, uusi teadmisi ja oskusi ning leiavad ka palju sõpru.
Laager kestab Orjakus Lageda talus 7.–9. augustini. Laagris on kaks vahetust: 7.–8. augustini on oodatud 7–11aastased ning 8.–9. augustini 12–18aastased.
Oma soovist osaleda ja lisa­infot küsida saab kohalikult noortejuhilt või noorteinstruktorilt. Merje Reismaa telefon on 5912 7506 ja meiliaadress merje.reismaa@kaitseliit.ee
Laagrisse registreerimine kestab 15. juulini.

HELJA KAPTEIN

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu