Connect with us

Uudised

Noor disainer valmistas Hiiumaa teemalised poekotid

Krislyn Kroon
Ettevõtlik Käina noor Miina Sooster viis ellu omaalgatus­projekti “Hiiumaa disainiga kotid”.
Möödunud aasta sügisel osales Tallinna tehnikakõrgkoolis õppiv Sooster Hiiumaa arenduskeskuse korraldatud noorte omaalgatuse projektikonkursil Ettevõtlik Hiidlane. Nagu projekti nimigi ütleb, oli tema poolt välja pakutud ettevõtlus­ideeks disainida Hiiumaa teemalised riidest kotid.
“Soovisin vähendada ühekordsete kile- ja paberkottide kasutamist ja läbi selle anda oma panuse keskkonna sääst­miseks,” selgitas Miina. “Tahtsin ka igapäevaellu tuua rohkem Hiiumaa temaatikat.”
Positiivse rahastusotsuse sai Miina Sooster tänavu
18. veebruaril, kui projektikomisjon pidas tema ideed parimaks ja otsustas seda toetada 500 euroga.
Disainimine, trükk ja turundus
“Alustasin esmalt disaini lihvimise ja trükiks ettevalmistamisega, sellega aitas mind minu vanem vend Villem Sooster,” rääkis Miina. “Pärast disainimist lasin kotid trükkida, lisaks tellisin ka pakendamiseks vajalikud materjalid.”
Turundamiseks tegi Miina disainitud kotist fotosid, mida jagas peamiselt sotsiaalmeedias. Internetiturundusega aitas teda sõber Krislyn Kroon.
Tootefotosid tegi ta projekti jooksul kaks korda, esimesel korral kaasates modellidena Hiiumaa noored Kirsika Vasara ja Lisanna Vaikse, fotograafidena olid Miinale abiks Krislyn Kroon ja Pallases fotograafiat õppiv Britta Mai Martin.
“Tegemist oli ka Krislyni jaoks uudse kogemusega, seega saime koos harjutada ja areneda,” võttis noor ettevõtja koostöökogemuse kokku.
Miina Soosteri loodud kotid olid müügil Kärdlas Käsitöömajas, Käina kohvikus Jorjen, Suuremõisa Lossi Butiigis ja avatud talude päeval Uus-Hansu talus.
“Praegu on mul veel kotte alles, suurem müük oli kevadel ja suvel, kuid ka enne jõule on müük märgatavalt kasvanud,” märkis ta.
Suund tootearendusel
Miina ise usub, et tema projekt oli edukas ja eesmärgid said täidetud: “Näen ka ise ja kuulen ka tuttavatelt, kuidas tihti nähakse inimesi poes kasutamas minu disainiga kotte.”
Enda sõnul sai ta projektist palju uusi ideid, teadmisi ja mõtteid seoses tootedisaini ja ettevõtlusega ning on nüüd alustanud tootearendusega.
“Algusest peale olen teadnud, et poekotid ei jää minu ainsaks projektiks, nüüdseks olen kätte saanud ka Hiiumaa disainiga pusad ja tegelen vaikselt järgmiste toodete arendamisega,” rääkis Miina.
“Mõistan nüüd paremini ettevõtluse nüansse ja oskan tehtud vigu arvestada ka tootearendust planeerides,” tõi ta välja olulise õppetunni.
Miina Soosteri projekti “Hiiumaa disainiga kotid” elluviimist rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond PATEE programmi raames.

HENRI REEDER
Hiiumaa arenduskeskus

Veel lugemist:

Teema

Kui kohtad karu, siis esimese asjana püüa jääda rahulikuks, sest Eesti metsade karud ei pea inimest kindlasti mitte saakloomaks, vaid vastupidi – nad väga...

Ahto ilmajutud

Kätte on jõudmas selle aasta esimene sooja-kuumalaine. Õhutemperatuur tõuseb päev-päevalt ja on tõenäoline, et uuel nädalal saab ületatud 30°C piir. Reedel (24.05) ilmapildis suurt...

Püha Lepa Leht

Hiiumaa poliitiline maastik on pidevas muutumises ja seoses sellega on ka Hiiumaal konkurentsitult suurima liikmete arvuga PVO (Pühalepa Vabastus Organisatsioon) saanud tuhandeid kirju. Inimesed...

Taskuhääling

Köikide Jüttude 11. saates käis külas Hiiumaa muuseumi direktor Kauri Kiivramees Saates kuuleb: – kas teadus või kellad-viled? – kust leida suvetöötajaid? – miks...