Connect with us

Nööbist kinni

Nööbist kinni

Lugeja küsib: Tööandja lõpetas mu töölepingu. Kuna mul on väikesed lapsed, on mul õigus igal aastal saada 6 päeva lapsepuhkust. Sel aastal ma neid päevi kasutada ei jõudnud. Kas tööandja oleks pidanud kasutamata lapsepuhkuse sarnaselt põhipuhkusele töölepingu lõppemisel hüvitama?
Vastab tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ingrid Iter: “Töötajal, kellel on üks või kaks alla 14aastast last, on igal kalendriaastal õigus saada kolm tööpäeva lapsepuhkust ning töötajal, kellel on vähemalt kolm alla 14aastast last või vähemalt üks alla kolmeaastane laps, kuus tööpäeva. Lapsepuhkuse eest tasutakse töötasu alammäära alusel.
Kasutamata põhipuhkuse peab tööandja töölepingu seaduse § 71 alusel töötajale töölepingu lõppemisel hüvitama. Teiste puhkuste hüvitamise kohustust tööandjal ei ole. Ehk kui töötaja lapsepuhkust töölepingu kestvuse ajal kasutada ei jõudnud, ei ole tal õigust nõuda selle rahas hüvitamist töölepingu lõppemisel. Sama kehtib ka isapuhkuse, puudega lapse vanema igakuise lisapuhkepäeva ja õppepuhkuse suhtes.”

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa jahimehed on rajakaamerate fotode analüüsimisega  jõudnud arusaamisele, et seni arvatud ühe karu asemel, peab neid saarel olema vähemalt kaks. “Meie rahva hulgas on...

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...