Connect with us

Uudised

NÄITUS: Nägime, mida me nägime

Erakogu
Eile avasid Kärdla Kultuurikeskuse näitusesaalis oma ühise fotonäituse abikaasad Katrin ja Esa Kivivuori.
Katrin, kes projektijuhi töölt tuli Hiiu Lehe reporteriks mullu detsembris, on sellest ajast kirjutanud lehelugusid ja nende juurde fotosid teinud. Kui varem pildistas ta peamiselt mobiiliga ning objekte, valgust, peegeldusi ja oma armsat koera, mida jagas oma sotsiaalmeedia lehel, siis toimetuses tuli tal hakata läbi fotokaamera objektiivi jäädvustama ka inimesi. Katrin tunnistas, et esialgu oli see keeruline, kuid ta on nii reporteri kui fotograafina rõõmustavalt kiiresti arenenud.
Eelmise nädala toimetuse koosolekul rääkis väga elevil Katrin, et sai oma fotod trükist kätte, aga ei julge veel vaadatagi. Tema endagi jaoks oli uskumatu, et ta nii kiiresti oma esimese fotonäituseni jõudis, aga nii julgustava kaasa ja kogenud fotograafi kõrval nagu Esa pole see nii andeka huvilise jaoks nagu Katrin midagi üllatavat.
Kahe fotograafi näitus Kärdla Kultuurikeskuses avati eile ning jääb avatuks juuni alguseni.
“Kes saab ja on huvi, tulge avamisele või mõni päev astuge läbi ja vaadake… Palun jagage külalisteraamatusse tagasisidet ka – see on meie jaoks oluline,” kirjutas Katrin näitusekutses.
Näituse tagamaid avades tõdevad autorid, et kui kaks inimest käivad ühes ja samas paigas, siis see, mida kumbki märkab ja pildina jäädvustab, on sellegipoolest hoopis erinev.
“Nii oleme meie, Esa ja Katrin, käinud, vaadanud, imetlenud ja fotodele jäädvustanud eri paiku, esemeid, detaile koos. Viimase aasta jooksul oleme me õppinud palju teineteiselt.
Meil on fotograafias täiesti erinevad kogemused. Esa jaoks on üle 50 aasta olnud fotograafia nii hobi kui töö. Katrin on saanud kogeda seda maailma märkamist tohutult avardavat hobi veidi üle aasta. Ja isegi siis, kui vaatasime sama asja, siis nägime seda erinevalt,” on kirjas näitusekutses.

Fotonäitus “Nägime, mida me nägime”
Autorid Esa ja Katrin Kivivuori
Kärdla Kultuurikeskuse näitusesaalis
Avatud 2. maist kuni 6. juunini 2022

Veel lugemist:

Juhtkiri

Miskipärast on eestlase kuvand selline, et tahab ikka ise hakkama saada. Ei lähe abi küsima enne, kui ikka juba viimane häda käes on. „Ah,...

Arvamus

Aja, võimaluste, raha, inimeste, usalduse, talendi ja loodusressursside raiskamisest. Meeleolud Euroopas on ärevad. Sõda Ukrainas on viinud rahu-illusiooni. Lisaks pole me täielikult ületanud koroona...

Muku

Hiiumaa Muinsuskaitse Seltsi (HMS) äsja ilmunud Toimetised V on justkui seiklusraamat, mis viib aastatetaguse maailma sündmuste keskele ja mida kätte võttes tahaks kõik korraga...

Ahto ilmajutud

Eeloleva nädala ilm tuleb selge ja kõrgrõhkkonna servas üha soojeneva loomuga. Põud näib jätkuvat. Nädalavahetusel on küll vihmahood võimalikud, kuid need on pigem kohatised....