Jälgi meid

TEEMA

NÄITUS | Emotsionaalne kohtumine Kõrgessaares

Ehalill Halliste (vasakul) ja Hiiumaal elav tekstiilikunstnik Ainikki Eiskop. | Harda Roosna
Kõrgessaares huvilistega kohtunud Eesti üks tuntumaid vaibakunstnikke Ehalill Halliste tunnistab, et gobeläänide tegemine on raske ja sellest ära ei ela.

Kümnekonnast põimtehnikas vaibast koosnevat näitust “Tanu all – Eesti mõrsjad ja noorikud“ sai Kõrgessaare raamatukogus näha paari nädala jooksul. Teisipäeval tuli vaibakunstnik Ehalill Halliste järele oma näitusele ning jagas kohtumisel tänuliku publikuga hetki oma elu- ja loometeelt.

Erilise nime sai tüdruk oma vanaemalt. Vastsündinu ema ja isa nime suhtes ühele meelele ei jõudnud ning siis pakkus vanaema, et sellisele valgetverd ja õhtueha aegu sündinud tüdrukule sobib nimeks Ehalill. 

Ka huvi tekstiilide ning vaibakunsti vastu sai tüdruk emalt ja vanaemalt, mõlemad olid selles töös vilunud. “Nii, kui ma oma lapsepõlve mäletan, olid kangasteljed kogu aeg toas, käärpuud olid ja vokid vurisesid,“ ütles Halliste.

Veel lugemist:

UUDISED

Lauka jaanipidu algas Loode-Hiiumaa külaseltsi lavastatud näidendiga “Mutionu pühadepidu”.

GALERIID

HiiuIngel on esimene Eesti lipu all seilav puulaelaev, kes osaleb maailma suurimal purjeõpperegatil Tall Ships Races. Esmaspäeval anti Kärdlas otsad, et sõita regati alguspaika...

UUDISED

Tõenäoliselt Hiiumaa ilusaim jaanipidu peeti 23. juunil Kalanas. Sume suveõhtu ja hea muusika oli kokku toonud palju noori ja vanu.

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...