Connect with us

Turism

Nädalavahetusel kõlavad kogu saarel puhkpillid

Reedest pühapäevani on saarel kuulda rohkelt puhkpillimuusikat, toimuvad 12. Hiiumaa puhkpillipäevad, millel osalemas kokku 12 orkestrit. Kaasatud on orkestrid üle Eesti: Paidest, Türilt, Tallinnast, Kundast,
Kadrinast ja Tartust. Lisaks osalevad puhkpillipäevadel ka noorteorkestrid Kekava muusikakoolist Lätist, Tabasalu muusikakoolist, Tallinna huvikeskusest Kullo, Harjumaa ühendatud noorte puhkpilliorkester ja Eesti saarte noorte puhkpilliorkester ja muidugi meie enda Emmaste puhkpilli-orkester.
Festivalimuusikaks on tänavu valitud filmimuusika ehk kõlavad kõigile tuntud filmi-
lood. Eriti soovitab puhkpillipäevade peakorraldaja
Toomas Paap muusikasõpradele laupäevaõhtust Sõru Jammi, mis toimub Sõru paadikuuris algusega kell 20. “Oodata on lõbusat kava ning kogemus ütleb, et paadikuuris on vägev õhkkond ning publik elab hooga kaasa, mis annab ka muusikutele lisaenergiat,” lubas Toomas Paap.
Traditsiooniliselt saab festival alguse rongkäiguga Käina kultuurikeskuse kõrval olevast parklast, kust suundutakse Käina kiriku varemete juurde. Sealsamas järgneb avatseremoonia ja -kontsert.
Seejärel suundub Paide Linnaorkester mängima Orjaku sadamasse, kontsert peaks algama kell 20.30. Kunda Linnaorkester esineb aga grillbaar-restoranis Lest & Lammas kell 21. Orjaku sadamas saab muusikat kuulda ka laupäeval kell 12, kui Sõru poole saadetakse teele  purjekas Lisette. Hiiumaa võrkpalliturniiri avamisel laupäeval, 11. augustil kell 10 osaleb orkester Tamme Tartust. Suuremõisa lossi paraad-trepil mängib samuti laupäeval Tallinna tuletõrjeühingu orkester, see ettaste algab kell 11.
Loomulikult toimuvad hommikused äratusmängud üle terve Hiiumaa. Puhkpillipäevade lõppkontsert aga toimub pühapäeval, 12. augustil Kärdlas Marditrummil ja sellele eelneb rongkäik läbi linna.
Toomas Paap kutsus hiidlasi puhkpillipäevade kontserte kuulama ja vaatama ning avaldas lootust, et sel suvel eriti tragi olnud ilmataat soosib ka puhkpillipäevi.

Veel lugemist:

Uudised

Mitu kuud Kärdla sadamas kirgi kütnud moodulhotellid teisaldati eile. SA Hiiumaa Sadamad juhatuse liige Kai Kallas ütles kolmapäeva päeval, et õhtuks on need sadamast...

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Digileht

Hiiu Leht 8.detsembril Arvamus: kas monument valmib veel 93 aastat? Kaitseliidu auto sattus raskesse õnnetusse Hiiumaa tulevik on väiketootjate nägu Tee ise: Jõulupärg muutub...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.