Jälgi meid

Politsei

NÄDAL POLITSEIS | Napsutajad ei saanud endaga enam hakkama

Möödunud nädalal tuli Hiiumaa politseil mitu korda tegeleda joobes isikutega, kes ei olnud võimelised enam iseendaga toime tulema. Kainenema tuli viia üks inimene.

Näiteks laupäeva öösel kella 1.30 ajal sai politsei väljakutse Kärdlasse ringtee juurde, kus kergliiklusteel oli pikali meesterahvas. “Mehega tegeles enne politsei saabumist kiirabi, kuid mehe isiku tuvastamiseks oli vaja politsei abi. Alkoholijoobest tulenevalt ei suutnud 57-aastane mees ise koju minna, mistõttu politsei aitas ta koju transportida,” rääkis Marko Kallas, Kärdla politseijaoskonna merepääste- ja patrulligrupi juht. Lisaks tuli politseil mitmel korral tegeleda ka öörahu rikkumise kohta käivate kaebustega. Kokku tuli politseil reageerida eelmisel nädalal 25 korrarikkumisega seotud teatele. Kallase sõnul liiklusõnnetusi ei juhtunud.

Laupäeval sai politsei teate kahtlastest meestest, kes käisid hoovides jutuga, et otsivad tööd. Kallase sõnul sõitsid Kärdlasse kaks Ukraina registreerimismärgiga autot. Sõidukis viibivad mehed käivad erinevate hoonete juures ja otsivad tööd. Isikud rääkisid vene keelt ja pakkusid, et võivad vahetada hoonel katusekivid ära. Patrull ei tuvastanud, et saart külastanud mehed oleksid mõne süüteo toime pannud. “Ülejäänud juhtumite osas on samuti näha, et mehed otsisid tööd,” ütles Kallas ja lisas, et Ukraina registreerimismärgiga sõidukid lahkusid kell 14.30 väljuva praamiga Heltermaalt.

“Siinjuures tunnustan kohalikke elanikke, et märgatakse meie elukeskkonnas tavapärasest erinevaid juhtumeid ja sellest antakse ka teada. Me ei tea tegelikke motiive, miks tuldi ja erinevate majapidamiste juures käidi,” ütles Kallas, et kas pöördumise taga oli tegelikult ka vajadus raha teenida tööd tehes või hoopis sooviti võimalusel kedagi petta või taheti toime panna vargus. “Oleme Hiiumaal harjunud, et elame turvalisel saarel. Eriti suvisel ajal, kui saarel on tavapärasest rohkem turiste, soovitan – hoidke enda vara ja lukustage uksed, kui teid ennast kodus ei ole,” tuletas politseinik meelde.

Laupäeva päeval toimus Hiiumaa- ja Läänemaa vetes merereid, mille eesmärk oli kontrollida, et kõik väikelaevajuhid peaksid kinni meresõiduohutuse seaduse nõuetest. Kella 12.15 ajal tabas Kärdla merepääste meeskond Vormsi lähedalt 29-aastase mehe, kes juhtis merel mootorpaati olles alkoholi tarvitanud. Mehe suhtes alustati väärteomenetlus.

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.