Connect with us

Juhtkiri

Muutused toovad uut

Paarkümmend aastat kogukonda teeninud Tuuru maja sisu ja ruumide paigutus muutub. Natuke kahju on sellest ehkki muutuste põhjused on täiesti arusaadavad. Ühest küljest vallale nii vajalik kokkuhoid, teisest Tuuru maja kaasajastamine.
Tuuru töötajate uus, avatud kontor on ootamatult modernne. Sellega harjumine võtab ilmselt aega.
Peale pühi leiate ka Hiiu Lehe toimetuse Tuuru maja teiselt korruselt, uuematest ja ilusamatest ruumidest. Ka meil ja meie külastajatel võtab aega, et harjuda uue asukohaga. Õnneks maja on ikka sama.
12 aastat kohvikusõpru rõõmustanud kohvik Gahwa sulges eelmisel nädalal uksed. Kahju on, sest meenuvad toredad hetked, mis seal sai veedetud, koduselt pisikesed ja armsad näitused, hea kohv ja  õdus olemine, vestlused Kallega elu ja asjade üle… Samas avati Kärdla turul uus söögikoht ja vist avatakse lähiajal veel üks. Jälgige uudiseid.
24 aastat Hiiumaal tööõpetuse õpetajana panustanud Ain Jepišov lahkub sellest aastast mandrile. Kõigest on kahju, tunnistab ta. Ka meil on tema lahkumisest kahju, sest Aini teavad ju kõik – tema sepikoda, seppade suvekoole, seebikaid, käsitöö­ringi Isad ja Pojad, õpilastööde näitusi, panustamist käsitööseltsis ja sõbralikku naeratust. Ain lohutab meid, et õpetaja, kes tuleb tema asemele, on sama tubli.
Muutused sellega ei lõpe ja sel aastal peaks kõrvu kerkima lausa kolm ehitus­tandrit. Pargi 3 on suur hulk võsa maha võetud ja peagi algavad erihooldekodu ehitustööd, ka Kalda tänava lasteaed ja Keskväljak lähevad remonti.
Need on märgid, et kõik areneb ja muutub ja hea, et see nii on, sest alati tuleb koos sellega midagi uut. Ehkki esialgu võib see, kui midagi väga põhjalikult uueneb, isegi häirida.

16. aprill 2019

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...