Jälgi meid

Uudised

Muuseumimajad ootavad aastalõppu veetma

Toomas Kokovkin
Toomas Kokovkin
Lumevaip on katnud Hiiumaa ja mõnusat jõuluhõngu on tunda ka muuseumi majades Kärdlas ja Kassaris. Kärdlas, muuseumi Pika maja saalis on külastajaid rõõmustamas imeline jõulupuu, mille juures saab kõik oma head soovid mõttena lendu lasta.
Samas saalis on veel selle kuu lõpuni üleval Kärdla kooli aasta­päevale pühendatud näitus “Kunstnikud, Kärdla kooli kasvandikud”.
Teise korruse galeriil on üles seatud näitus “Kirju ühest sajandist”. Tegemist on Eesti Rahvusarhiivi näitusega ning lisaks on välja pandud kirju Hiiumaa muuseumi kogudest. Kirjadenäitus sobib pühadeaega nagu valatult, sest praegusel nutiajastul ongi ehk veel ainult pühade aeg, mil võtame kätte paberkaardi ja pliiatsi, ning kirjutame oma käega jõulukaarte. Seda näitust külastades on hea võimalus võtta see hetk – valida omale sobiv jõulukaart muuseumi poe valikust ja kirjutada head soovid lähedastele. Näituse ühe osana on üles seatud mõnus kirjanurk, kus seda teha.
Pühadeni on Pikk maja täis rõõmsat jõulusaginat, aset leiab muuseumi jõuluprogramm “Soovide aeg”. Jõuluprogramm on suunatud laste­aialastele ja kooliõpilastele, kuid huvi korral saavad end grupina kirja panna ka täiskasvanud. Muuseumi mängutuba on muutunud vahvaks ja salapäraseks päkapikumaaks, kus soovimisest ja soovidest juttu tehakse.
Püsinäitus püsib
Jõulusagina taustal ei tohiks unustada Pika maja püsi­näitust “Tõusud ja mõõnad – Hiiumaa tööstusliku kala­püügi lugu 1945–1991”. Näitusel on välja pandud originaalseid laevadetaile tuhandeid tonne kalu püüdnud Hiiu Kaluri laevadelt ning ookeanipüügi­laeva juhtimiseks kasutatud rool. Vaatamiseks on ka
1980. aastatel valminud Hiiu Kalurit tutvustavad reklaamfilmid, mis üldjuhul on hoiul arhiivis ja kättesaadavad vaid vähestele. Kes tunneb filmikaadris ära oma sugulase, tuttava või miks mitte ka iseennast? Lisaks sellele räägivad need lugusid tööstusliku kalapüügi tekkest.
Esimeses näitusesaalis on näha olulisemad Hiiu Kaluri kasutuses olnud laevatüüpide mudelid, osa tehtud lausa hiidlaste kasutada olnud laevade põhjal. Äratundmist on kohalikel omajagu ja uudistamist kõigil külastajatel. See näitus on külastajatele avatud kuni 31. detsembrini 2021.
Kellel on jõulupakkidesse vaja kingitusi, siis muuseumi­majade meenepoodidest leiab vahvaid meeneid, lisaks on meie poodides suur raamatu­valik. Ostud saab teha ka kodust, külastades muuseumi e-poodi.
Kohtumiseni muuseumis!

Jaana Lepamaa
SA Hiiumaa Muuseumid

Kärdla Pika maja ja Kassari muuseumimaja lahtiolekuajad pühadel
23. ja 31. detsembril
avatud kuni kella 14ni
24.–26. detsembril ja
1. jaanuaril suletud

Veel lugemist:

Uudised

  Tänavu ehitatakse Kärdla Keskväljakule omanäoline jõulupuu, mille oksteks männijuured. “Loodav jõulupuu sümboliseerib Hiiumaa perekonda, kelle juured ulatuvad kaugele, kuid on alguse saanud meie...