Connect with us

Juhtkiri

Müts põlvini

On arusaadav, et koroonaviiruse leviku peatamiseks kehtestab riik piiranguid. Seda teevad praegu paljud riigid.
Kas Eesti saared käitusid eripiirangut, omad sisse-võõrad välja, kehtestades mõistlikult?
Ühest küljest kindlasti – ainus teadaolev vahend, mis viiruse levikut piirata saab, on sotsiaalsete kontaktide vähendamine.
Teisalt on piirangut juba tulnud leevendada – Hiiumaa elanikeregistris inimene saab mandrile tööle minna ja mandri elanike­registris olev inimene Hiiumaale tööle tulla – näiteks Keskväljakut edasi ehitama.
Kas keegi mõtles ka turismist elatuvate saar(t)e ettevõtjate peale? Tundub, et turismi­sektorile tõmmati selle otsusega müts mitte silmini, vaid põlvini pähe.
Arusaadav, et me ei taha siia välisturiste, aga miks keelata eestlastel endil näiteks väikeste perede või paaridena saarele koroona­pausi pidama või kaugtööd tegema tulla?
Inimesi kutsutakse koju jääma, aga ette­võtjad ei saa minna koju ja puhata paar kuud. Tööd tuleb ikka teha sest, kes tööd ei tee, see raha ei saa, pank aga tahab tagasi­makset õigel päeval. Rahandusministri ilus lubadus, et millalgi tuleb ettevõtluse päästmiseks miljardieurone laen, aga võib meie ettevõtjate ja töötute jaoks lootusetult hiljaks jääda.

17. märts 2020

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.