Connect with us

Uudised

Muinsuskaitseselts tunnustas tegusaid inimesi

Urmas Saard / Külauudised
Eesti muinsuskaitse selts kutsus iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva puhul Patarei merekindlusesse need tegusad inimesed, keda selts soovis tänada ja anda üle 2020. ja 2021. aasta tunnustused: seltsi teenete­risti, teenetemedalid ja tänukirjad.
Hiidlasi oli tunnustatute seas kolm. Tiit Harjak pälvis sel aastal seltsi teenetemedali pikaajalise vabatahtliku muinsuskaitselise tegevuse, Hiiumaa arhitektuuripärandi hoidmise ja säilitamise eest.
Margus ja Piret Kastein said teenetemedalid mullu  pühendunud ja tulemusliku vabatahtliku tegevuse eest Hiiumaa ajalooliste objektide hoidmisel ning säilitamisel.
Kokku andis selts tänavu üle ühe teeneteristi, kaheksa teenetemedalit ja kaks tänukirja, eelmisel aastal kaheksa teenetemedalit ja kolm tänukirja – erandlikult kahe aasta eest korraga.
Tunnustused andsid 16. augustil kätte seltsi esimees Peep Pillak ja seltsi aseesimehed Helle Solnask ning Priit Herodes.
Sündmuse teates märgitakse, et 30 aastat tagasi tegutses noor, napilt neli aastat varem asutatud Eesti muinsuskaitse selts sihikindlalt selle nimel, et taastataks “muinsuste muinsus – Eesti Vabariik”, nagu toona rõhutasid seltsi rajajad Trivimi Velliste, Lennart Meri, Jaan Kross, Villem Raam jt.
Tunnustust pälvinud inimesi ja muinsuskaitse seltsi tervitama tulnud kultuuriminister Anneli Ott kinnitas seltsi olulist rolli selles, et saime tähistada oma riigi taasiseseisvumise 30. aasta­päeva.
Karuteene nominendid
Karuteene medal jäi tänavu küll välja andmata, aga Peep Pillak nimetas siiski Karuteene medali nominente, keda seekord oli tervelt pool tosinat: Estonia teatri juurdeehitus; Riigimetsa majandamise keskus kultuuriväärtuslike metsade, kaitsealade, ristipuude lageraied; kivikalme “Rootsi kuninga haud” lõhkumine; Tallinnas Masti 7 ja 7a; Tallinnas Kopli 2; orkestri ja kaplanite koondamine Kaitseväes ning Politsei- ja Piirivalveameti orkestri kaotamine.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.