Connect with us

Uudised

Muhu väina regatt toob Kärdla sadamasse 120 jahti ja 800 purjetajat

Harda Roosna | Hiiu Leht
Juuli alguseks oli maikuust navigatsiooniks avatud Kärdla sadamat külastanud 190 jahti, Muhu väina regatt toob sel nädalavahetusele sellele numbrile olulist lisa.
Seni on sadamat uudistamas käidud seitsmest Euroopa riigist, kaugemad nurgad Prantsusmaa ja Inglismaa. Kõige rohkem, üle 70 protsendi külastajatest on olnud Soomest. Kodusadamaks on Kärdla valinud 14 alust.
Laupäeval algav 57. Muhu väina regatt toob Kärdla sadamasse korraga samas suurusjärgus jahte kui neid siin käinud enam kui kuu ajaga – eilseks oli regatile registreerunud 117 alust, oodata on kuni 800 purjetajat.
Kõige rohkem tulijaid on Eestist, kuid registreerunuid on ka Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.
Kirjas on ka kolm jahtklubi Dago alust: suurimas, ORC- jahtide võistlusklassis Amserv kapten Juss Ojala meeskonnaga ja Olympic kapten Tiit Vihuli meeskonnaga ning Folkboot-klassis Ivar Simmeri Kertu. Hiiu purjelaeva seltsi au hoiab ESTLYS- klassis kapten Mart Rätsep ja tema meeskond, kel 2011. aastast taskus Muhu väina regati võit.
“Meie roll on võtta vastu kõik regatist osa võtta soovivad alused, nende meeskonnad ja külalised,” sõnastas Hiiu vallavalitsuse eesmärgi SA Kärdla Sadam juhatuse liige Kaidi Nõmmerga.
Lisaks sadamateenuste pakkumisele löövad vastuvõtjad kaasa regati ava- ja õhtuste pidude korraldamisel ning hoolitsevad selle eest, et võistlejad pärast katsumusi merel kehakinnitust saaksid.
Regati avamine on laupäeval kell 19.30 Kärdla sadamas. Pühapäeval kell 13 antakse start Kärdla ringile, tagasi sadamasse oodatakse võistlejaid kella 15ks. Autasustamine algab kell 19, kell 23 on Untsakate kontsert. Nii laupäeval kui pühapäeval saavad regatil osalejad Villalaos suurelt ekraanilt vaadata jalgpalli MM finaalmänge.
Esmaspäeval, 14. juulil kell 9 stardib regatt Kärdlast Saaremaale Kuivastu sadama suunas. Regatt kestab 12.–19. juulini ja lõpeb Saaremaal Roomassaares.
Muhu väina regatt on ühtlasi Eesti MV avamerepurjetamises jahiklassidele ESTLYS III ja Folkboot, kui ka Eesti vanim purjeregatt, mida on korratud 1958. aastast.
Seni osalejate arvult suurim oli 2012 peetud 55. Muhu väina regatt, millel osales 115 jahti 700 purjetajaga pardal.Tänavune regatt ei jää millegagi alla.
Võistluse korraldavad Pärnu jahtklubi, ESS Kalev jahtklubi, Saaremaa merispordi selts koostöös Eesti jahtklubide liiduga. Kärdla etappi aitab korraldada SA Kärdla Sadam koostöös Hiiu vallavalitsusega.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...