Connect with us

Uudised

Motokrossi treeningnädal Nurste krossirajal

Valeri Gramakovski
Teist aastat järjest korraldasime Hiiumaal suvise motokrossi treeningnädala lastele ja noortele. Mullu alustasime tagasihoidliku katsetusega, millest sündis aktiivse osavõtuga projekt.
Seekordne laager saigi ellu kutsutud suureneva huvi tõttu motospordi vastu.
Seekordsel treening­nädalal, mis algas esmaspäeval ja lõpeb täna, osales 32 külalist, kellest 20 on noored sõitjad – on ju motokross spordiala, mis ei tunne ealisi ega soolisi piire. Kõige noorem osaleja on viieaastane, sõitjate seas on ka naisi-tüdrukuid ning rajal näitasid klassi ka kogenud ja eakamad sõitjad. Looduskaunis ja eksootiline Hiiumaa tõmbas magnetina huvilisi üle Eesti. Tegemist oli peresündmusega, kuhu kaasati ka isad-emad ja õed-vennad. Majutust ja toitlustust pakuti Kõpu koolimajas.
Laagris õppisime juurde uusi sõiduvõtteid ja lihvisime sõiduoskusi. Treeninguid juhendasid allakirjutanu ja Hannes Prikk, kelle näol on esindatud värske Hiiumaa Motohariduse klubi ja legendaarne MTÜ Motokrossi­pisik.
Treeningnädala formaat oli mitmekülgne: hommikuti ja õhtuti üldfüüsiline treening, jalgrattasõidud RMK radadel, jooks Kõpu tuletorni juurde ja tagasi ning erinevad harjutused olid igapäevane rutiin. On ju üldfüüsiline ettevalmistus krossitrenni puhul ülioluline.
Päevad veetsime Nurste krossirajal, kus toimusid sõidutrennid. Kohal oli eri võimsusega tsikleid ja vajalik sõiduvarustus, mille tõi kohale MTÜ Mottokrossipisik. Edasijõudnud sõitjad osalesid treeningnädalal juba oma isiklike krossikatega. Korraga oli rajal kuni 12 tsiklit. Juhendamine toimus nii grupis kui individuaalselt.
Klubi Motokrossipisik on aastaid tegutsenud mandril ning korraldab mototrenne lastele Tabasalus, Haapsalu lähedal Kiltsis ja Sõmer­palus. Huvilisi sõitjaid on seal kokku 70.
MTÜ Hiiumaa Motoharidus sai loodud soovist ja vajadusest pakkuda Hiiumaa noortele motokrossi algõpet eesmärgipäraselt ja jätkusuutlikult. Tegemist on klubilise organisatsiooniga, kus lastel ja noortel avaneb võimalus lähemalt tutvuda motokrossiga kui tehnikaspordialaga. Meie sihtgrupiks on lapsed ja noored alates viiendast eluaastast.
Eelmisel aastal sai algust tehtud mototreeningutega ja huviliste arv oli suur. Nii kasvaski välja põhjalikum ettevõtmine ja LEADER toetusel saabuvad õige pea Hiiumaale uued, lastele mõeldud kaks krossiratast.
Tänu projekti toetusele saame pakkuda kvaliteetset ja mitmekülgset õpet võimalikult paljudele lastele ja noortele üle kogu Hiiumaa.
Oleme juba kokku leppinud, et suvine motokrossi treeningnädal toimub ka järgmisel aastal ja ikka Hiiumaal. Ootame kõiki huvilisi ka motokrossi­trenni.
Valeri Gramakovski
MTÜ Hiiumaa
Motoharidus

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Uudised

Vallavalitsus määras sel nädalal ametist lahkuva Kõrgessaare osavallavanema Niels-Peter Rattiste kohusetäitjaks Pühalepa vallavanema Lilli Elleri, kes varemgi töötanud neil kahel ametikohal korraga. Kolmapäeval kogunesid...