Jälgi meid

UUDISED

Motoklubi alustas hooaega kujupesuga

Siim Juht
Hiiumaa Motoklubi Insula Deserta avas sel laupäeval moto­hooaja. Klubi president Siim Juht teatas oma sotsiaal­meedia postituses, et muuhulgas taaselustati vana tava ja küüriti kajakasitast puhtaks sadamamuulil istuv Aulik Rimmi skulptuur “Tuules”, rahvasuus tuntud kui Ranna Ella.
“Pesime Ella puhtaks ja siis tegime saarele ümmarguse ringi peale – Kõpu poolsaarele sisse ei põiganud. Nägime külapoode ja Luidjal Meite Möttes käisime söömas,” rääkis president. “Talgulisi millegipärast silma ei hakanud, kuigi arvasime, et kõik on väljas talgutööd tegemas.”
Selle aasta 24. veebruaril valisid klubi 20 liiget uue presidendi ja auameti võttis vastu tartlane Siim Juht, kel Hiiumaal suvekodu. Juht, kes on motikainimene
2000. aastast, rääkis, et pidas peale autoavariid pika pausi, kuni 2017. aastal uuesti sõitma hakkas. President kutsus autojuhte liikluses mootorrattureid märkama: “Palun vaata kaks korda enne, kui peateele välja sõidad – mootorratas on väiksem kui auto ja seda on vahel raskem märgata, ka läheneb see vahel ootamatult kiiresti!”
Küllap võetakse klubilastega ette ka ühissõite, aga alanud hooaja põhisündmuseks nimetas president Insula
Deserta kodukohvikut, mis avatakse augusti algul klubimaja hoovil.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

TRANSPORT

Nii mõnigi tähelepanelik märkas nädala algul Neste tankla parklasse kogunenud mootorrattureid, kes seal edasi-tagasi tiirutasid ja teisipäeva õhtul hanereas Lehtma poole vingerdasid – mootorratturid...