Connect with us

Pääste

Ministeerium toetab päästepaadi ostu tingimuslikult

erakogu
Siseministeerium otsustas toetada Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi 9000 euroga pääste­laeva soetamiseks juhul, kui teist samapalju saadakse kokku kogukonna annetustest.
Hiiumaa vabatahtlikul merepääste seltsil ei ole seni alust, millega merel hädasolijaile appi minna. Vabatahtlikud  on uurinud võimalusi osta ära Soome Jyväskylä merepäästeseltsilt 1986. aastal ehitatud ja töökorras merepäästepaat Wiima.
Seltsi juhatuse liige Martin Kagadze ütles et selle alusega saaks meie merepäästjad osaleda ka Eesti vastaskaldal toimuvatel merepäästesündmustel, kui selleks peaks mingil põhjusel vajadus tekkima.
Käsiraha makstud
Aluse saaksid meie merepäästjad endale 19 000 euro eest. Seltsi liikmed on juba kokku saanud 1000 eurot ja soomlastele käsiraha ära maksnud.
Samuti esitas selts maikuus avalduse laevaostu toetamiseks Soomes tegutsevale Jenny ja Antti Wihuri heategevusfondile. Wihuri fondilt tuli teade, et avaldus on kohale jõudnud. Fond avaneb aga alles oktoobris ja siis vaadatakse läbi ka laekunud avaldused.
“Me võime sealt toetuse saada, aga ei pruugi, sest see fond ei ole kunagi toetanud kedagi väljaspool Soomet,” selgitas Kagadze. “Me ei tahaks seda suve lihtsalt otsust oodates mööda lasta ja seepärast tegutseme mitmel rindel.
Minister: Saare lääneosas puudub merepääste
Just seepärast esitas ühing taotluse toetuse saamiseks ka siseministeeriumile. Eelmisel nädalal tuli Hiiumaa vabatahtliku merepääste seltsi taotlusele vastus siseminister Hanno Pevkurilt.
Kirjas teatab minister, et politsei- ja piirivalveamet (PPA) on valmis toetama päästepaadi soetamist 4500 euroga ja lisaks on siseministeerium valmis panustama veel
4500 eurot.
Minister selgitab, et toetuse suuruse määravaks teguriks said eelarvelised vahendid ning “see, et merepäästeteenuse riiklikust vaatest puuduvad Hiiumaa lääneküljel paiksed merepäästeüksused, mida oleks võimalik operatiivselt kaasata otsingu- või päästetöödele sh vastavas mahus ja klassis veesõidukid”.
Plussina, miks ministeerium Hiiumaa vabatahtlikke toetama soostus, märgib minister, et ühing on täiendamas liikmete arvu, mis on üks PPA nõudmisi, kuna suurem tunnustatute koosseis võimaldab ühingul paremini täita sõlmitud merepäästetöödelepingu eesmärke.
Toetame, kui kogukond toetab
Samas märgib minister, et nii PPA kui ministeeriumi toetus eraldatakse ühingule ainult juhul, kui ühing tagab päästepaadi soetamiseks ülejäänud puuduoleva summa ehk
9000 eurot.
Nüüd kutsub seltsi juhatuse esimees ettevõtjaid ja eraisikuid, kellele mereohutuse tagamine korda läheb, annetama seltsile raha, et ministeeriumi toetus kätte saada.
Ülekanne tuleks teha Hiiumaa Vabatahtlik Merepääste Selts EE962200221054150222, märgusõna “Wiima”.

Veel lugemist:

Uudised

Eelmisel nädalal Kärdla osavalla vanema kohalt vabastatud Aivar Viidik soovis naasta volikogusse ja osaleda tänasel (neljapäev -toim) volikogu istungil, kuid valimiskomisjon ei taastanud veel...

Uudised

Pioneeripataljon ehitab maikuus toimuva Kevadtormi õppuse käigus Jõeranna küla elanikele silla, mis küla kaks poolt uuesti kokku liidab. Sildade ja teede ehitamine kaitseväe jõududega...

Intervjuu

Hiljuti avaldatud sõidueksami sooritamise statistikast lähtub, et kõige väiksem tõenäosus sõidueksamist läbi kukkuda on Kärdlas. Kärdlas on esimese korraga eksami ärategijaid 86%, Eesti viletsaim...

Kultuur

Tüdrukud said esmakordselt tantsusaalis kokku 2008. aastal, kui olid kolme- ja neljaaastased. Koos on tantsitud 16 aastat. Alguses oli rühm muidugi suurem, kuid nagu...