Jälgi meid

TRANSPORT

Ministeerium otsib vedajat Sõru–Triigi liinile

Neljapäeval andis vabariigi valitsus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile nõusoleku reisi-parvlaeva Soela kasutada andmiseks Saaremaa ja Hiiumaa vahelise Sõru–Triigi liinil püsiühenduse pidamiseks. Kuid uue laeva tellijale üleandmise tähtaeg on järgmise aasta 26. aprill. Vahepeal peab keegi ligi kuus kuud liinil vedusid teostama.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on välja kuulutanud juba kaks hanget Sõru–Triigi liinile vedaja leidmiseks, kuid mõlemad on ebaõnnestunud. Ministeeriumist selgitati, et esimesel hankel selgus, et ainsal pakkujal oli maksuvõlg, teisel hankel ei vastanud ainsa pakkuja pakkumus hanketingimustele. “Plaanime esimesel võimalusel kolmanda hanke välja kuulutada,” kinnitas ministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide.
Suve alguses loodab ministeerium välja kuulutada ka hanke parvlaevale Soela operaatori leidmiseks, kellega sõlmitakse liiniveo avaliku teenindamise leping.
Soela antakse kasutamiseks kuni viieks aastaks. “Loodame, et seal läheb see ühenduse kvaliteet paremaks kui ta praegu on,” kommenteeris otsust valitsuse istungil majandus- ja taristuminister
Kristen Michal.
Soela on jääklassiga metallkorpusega reisiparvlaev, mis korraga võtab peale 200 reisijat ja kuni 22 sõiduautot või kaks veoautot. Laeva maksumus on 9,4 miljonit eurot.
Praegu teenindab liini OÜ Väinamere Liinid laevaga Kõrgelaid, mille ehitusaasta on 1985 ja mille reisijatesalongi istmetele olid 18. märtsi hommikusel reisil laest tilkuva vee püüdmiseks seatud ämbrid ja vannid.
Leping praeguse vedajaga kestab 1. oktoobrini.

Veel lugemist: