Connect with us

Uudised

Millal korstnapühkija koolis käis?

Päästeamet leidis saare haridusasutusi kontrollides hulga puudusi Kärdla põhi­kooli Kõpu õppe­kohas – näiteks korstnapühkija käis koolimajas viimati enam kui kaks aastat tagasi.
Kõpu õppekoha hoonetekompleksi haldavad koos Kärdla põhi­kool ja Kõrgessaare osavald. Kõrgessaare osavalla vanem Üllar Laid ütles, et nad said eelmisel nädalal puudustest teada ja on asunud neid koos ka kiirelt lahendama: “Osavald ja põhikool suhtlevad omavahel ja jagavad ülesandeid, et kõik puudused saaks hiljemalt päästeameti esitatud tähtajaks lahendatud.”
Kärdla põhikooli majandusjuhataja Anni Kingsepp ütles, et eelnevalt ei ole päästeameti kontrollkäikudel märkusi tehtud: “Nii et ei ole olnud põhjust arvata, et midagi on korrast ära.”
Kingsepp ütles, et mõned leitud puudustest on juba likvideeritud, osa ootab järge. Nii on olemas evakuatsiooni­valgustuse hoolduspäevik ning õppehoone, õpilaskodu ja töökoja tulekustutitele tehti kontroll ja hooldus.
Muuhulgas polnud kontrollkäigu ajal päästeametnikele esitada koolihoonete kütte­süsteemi hooldust tõendavat dokumenti. “Pean kahetsusega tõdema, et kontrollimisel on selgunud, et viimati tõepoolest käis korstnapühkija Kõpus augustis 2017,” nentis majandus­juhataja. Korstnapühkija on nüüdseks tellitud ja läheb Kõpu õpekoha kütte­süsteeme kontrollima 14. oktoobril.
Veel tuvastas päästeamet kontrollkäigul, et kooli töökoja hoones oli automaatne tuletõrje­süsteem (ATS) isoleeritud ning õppehoone, õpilaskodu ja töökoja ATS süsteemidel ei ole paiknemisskeeme.
Kingsepp ütles, et on turvafirmaga G4S ühendust võtnud ja ootab tagasisidet, kuidas puudused koostöös likvideerida.
Kontrollkäigu ajal ei olnud esitada ka dokumente, et Kõpu õppekohas oleks läbi viidud evakuatsiooniõppus.
Kingsepp kinnitas, et vabatahtlikud päästjad käivad igal aastal tuleohutusest rääkimas nii Kõpu kooli töötajatele kui õpilastele ning lahendavad ka praktilisi ülesandeid, aga dokumenteeritud seda kahjuks ei ole. “Otsime sobivat päeva, et koolitus Kõpu õppekohta tellida,” lubas Kingsepp.
Kontrollkäigul tuvastasid päästeametnikud, et õpilaskodu keldrikorrusel on saun, millel ei olnud eraldi omaette tuletõkkesektsiooni. Nüüd tuleb eraldi tuletõkkesektsioon moodustada ja selleks tuleb paigaldada nõuetele vastav tuletõkkeuks, tähtaeg selleks on hiljemalt järgmise aasta maikuu.
Osavallavanem ütles, et varasematel kontrollkäikudel ei ole tuletõkkeukse teemat tõstatatud, nüüd aga hakkab osavald selle paigaldamisega tegelema.
Päästeamet kontrollis septembri algul õppeasutuste ja lasteaedade tuleohutust. Hiiumaal käidi Kärdla lasteaias, Käina lasteaias ja Lauka põhikoolis, kus puudusi ei leitud. Ainsana tuvastati hulk puudusi Kärdla põhikooli Kõpu õppekohas.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...