Connect with us

Juhtkiri

Memento – pea meeles!

Homme möödub 66. aastat märtsiküüditamisest, mil oma Hiiumaa kodudest küüditati 270 süütut inimest. Nende mälestuseks helisevad õhtupoolikul kirikukellad Kärdla ja Reigi kirikutes.
Keskpäeval asetatakse pärjad ja süüdatakse küünlad Lehtmas küüditatute mälestusmärgi juures. Just sellest sadamast asus teele küüdilaev naiste, vanurite ja lastega, mehed olid ammu läinud või sõjaväkke viidud.
Mis sest, et sel mälestussündmusel osalevaid küüditatuid ja nende lapsi jääb iga aastaga vähemaks, seda õudust unustada ei tohi.
Me ei tohi unustada, milliseid kuritegusid panid Eesti Vabariigi territooriumil toime okupatsioonivõim ja nende käsilased.
Kell 17.30 süütavad Hiiumaa noorkotkad, kodutütred ja naiskodukaitsjad Kärdla kiriku ees mälestusküünlad küüditatutele. Hiiu maavalitsus teatas, et samal ajal süütab oma mälestusküünlad Leedus Eesti aukonsul, Hiiumaa ja hiidlaste sõber Virginijus Biskys.
Hiiu Leht kutsub ka kõiki hiidlasi süütama oma koduakendel mälestusküünlad või tulema kiriku juurde mälestusküünalt süütama.
24. märts 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...