Connect with us

Uudised

Meie rallimehed rebisid rahvasprindis esirinda

Egon Tinno
Hiidlastest rallisõitjad noppisid poodiumikohti ja karikaid nii Haapsalu kui ka Rapla rahva­sprindil.

Haapsalu rahvasprindilt tulid hiidlased 14. aprillil koju kahe karikaga. Rainis Kallas saavutas SU klassis (nõukogudeaegsed autod) teise koha ja Argo Nurs jäi ML (Moskvitš) arvestuses kolmandaks. Rajal oli ka Peeter Kaibald, kes oli 2WD-S klassis 19.
“Sõit sujus üldjoontes hästi,” rääkis Nurs. Kahjuks ei töötanud olulistel kiirendustel tema võistlusmasinal korralikult karburaator. Väga olulist rolli mängis aga ka rehvivalik, millega Nurs seekord täppi pani.
Kallas oma sõiduga rahul polnud: “Mul oli reaalne võimalus saada esikoht, aga viimases voorus suri auto kaks korda välja kuna jagaja sai märjaks.”
Haapsalu rahvasprint oli Lääne regiooni meistrivõistluste teine, ühtlasi ka Hepa karikavõistluste neljas, Moskvich Liiga sprindikarika kolmas ja Moskvich Liiga suure karika teine etapp.
Oma oskused pandi proovile Haapsalu linnas 2,8 km rajal. Rajakatteks oli 85 protsendi ulatuses asfalt ja ülejäänu osas kruus.
21. aprillil aset leidnud Rapla rahvasprindil saavutas esimese koha ML klassis Ago Eller, teiseks jäi Argo Nurs. SU klassis sai kolmanda koha Rainis Kallas.
Nursi sõnul vedas seekord teda alt rehvivalik: “Kasutasin väga kitsaid rehve. Kui rada märg oli, siis see valik õigustas end, kuid viimases voorus rada kuivas ja oleksin pidanud alla panema laiad rehvid. Samas Ago oli nii kiire, et teda ma arvatavasti püüdnud niikuinii poleks,” rääkis Nurs. “Eller oli igati võitu väärt, sest on sellele spordialale väga pühendunud.”
Ka Kallas kurtis, et eksis rehvide valikuga: “Mind edestanud kahel võistlejal oli tugev eelis see, et nad sõitsid ühe autoga ning rehvid olid juba soojaks sõidetud – sealt ka kiirem tulemus.”
Rapla rahvasprint läks kirja Hepa karikavõistluste viienda, Lääne regiooni meistrivõistluste kolmanda ja Eesti autospordi liidu karikavõistluste teise etapina.
Võidu sõideti kahekilomeetrisel asfalteeritud rajal.
Argo Nurs pürgib esikohtadele
Lääne regiooni meistrivõistluste üldarvestuses jagab Nurs praegu ML klassis Urmas Roosiga esimest kohta, mõlemal on 30 punkti. Eller on 24 punktiga kolmandal kohal.
Kallas jagab SU klassis kolmandat-neljandat kohta Haapsalust pärit Madis Kruusmaga.
Eesti Autospordi liidu Rahvasprindi karikavõistlustel on Nurs üldarvestuses ML klassis esikohal 33 punktiga, talle järgneb Eller 31 punktiga.
Argo Nursi sõnul ei toimu tänavu Hiiumaal ühtegi autospordiüritust, seega lähim võistluskoht hiidlastele kaasaelamiseks on Noarootsi, kus 2. juunil toimub rahvaralli.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

SA Hiiumaa Arenduskeskuse ja MTÜ Hiiumaa Ettevõtjate Liidu toel loodud fondi stipendiumi suurus on 300 eurot kuus kuni stipendiaadi õpingute lõpuni. Kolmapäeval toimunud Hiiumaa...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...