Jälgi meid

Uudised

Meie noored jääpurjetajad seekord pjedestaalile ei jõudnud

sails.up
Angela Nairis
Angela Nairis
Reedeks selgusid Haapsalus ka jää­purjetamise Euroopa meistrid. DN juunior klassis tuli Euroopa meistriks Rasmus Maalinn, kes oli parim ka MMi arvestuses. Ice-Optimist klassi parim oli Angeliina Maria Isabel Õunap.
Jääpurjetamise Euroopa meistrivõistluste (EM) võistlussõidud peeti nelja­päeval Haapsalus. Tänu ilusale ilmale ja ideaalsetele jääoludele sõideti ära kõik planeeritud võistlussõidud ning selgusid Euroopa meistrid DN juunioride ja Ice-­Optimist klassides. Korraldajate sõnul toimusid sõidud ideaalsetes ilmastikuoludes, paistis päike ning tuul puhus 9 m/s.
DN juunioride Euroopa meistriks pärjati Rasmus Maalinn. Temale järgnesid Gustaw Miciński, kes tuli teisele kohale ja Cezary Sternicki, kes saavutas kolmanda koha.
Ice-Optimist klassis tulid kõik poodiumikohad Eestisse. Euroopa meistriks Ice-Optimist klassis kuulutati Angeliina Maria Isabel Õunap. Teise koha saavutas Laura Marii Taggu ning kolmas koht läks Martin Rahnelile.
DN klassi sõitjad tegid viis võistlussõitu ning Ice- Optimistid panid end proovile nelja võistlussõiduga.
Jääpurjetamise MMi esimeses sõidus sõitis JK Dago sportlane Jorgen Kuivonen kahjuks jääprakku ja lõhkus enda varustuse, tema jaoks oli sellega võistlus läbi. Teine JK Dago sportlane Ott Saar sõitis kaasa kõik võistlus­sõidud ja lõpetas MMi üheksandal kohal.
EMi viiele võistlussõidule oli võimalus JK Dago esindama minna ainult Ott Saarel. Peale kolmandat sõitu purunes tema kelgu roolisüsteem, mistõttu jäid Saarel kaks sõitu sõitmata – koht 12.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Poolas Siemianowka järvel lõppenud jääpurjetamise Ice Optimisti klassi MMil krooniti poiste maailmameistriks Pärnu jaht­klubi treenerite kasvandik Andrias Sepp, teatab Eesti jääpurjetamise liit oma kodulehel....