Connect with us

Uudised

Mälumäng aitab noortel kodusaarega sidet hoida

Erakogu
TÜÜE
Maikuu esimesel laupäeval korraldas Hiiumaa arendus­keskus Linnumäe kohvikus noorte mälumängu, millel osales 36 noort.
Tegu oli osaga projektist Noored Hiiumaale, millega kutsutakse mandrile õppima läinud noori kodu­saarega sidet hoidma.
Teele Kanarbik, kes on Tartu Ülikooli eripedagoogika üli­õpilane, hakkas arendus­keskuse projekti Noored Hiiumaale juhtima alates eelmise aasta oktoobrist.
“Otsustasin osaleda selles projektis, sest olen väikestviisi kodusaare patrioot,” ütles Teele, miks ta projekti juhtida võttis. “Mulle läheb väga korda Hiiumaal toimuv ning nägin projekti hea väljundina, et oma aktiivsust ja armastust saare vastu kasulikult rakendada. Oleme koos superlaheda tiimiga korraldanud Hiiumaa noorte mälumänge, lisaks olen kogunud noortelt hiidlastelt andmeid huvide ning erialavalikute kohta, et arendus­keskus saaks võimalusel nendega koostööd teha.”
Aasta jooksul on 49 Hiiumaa gümnaasiumi vilistlast ning 18 praegust õpilast andnud arenduskeskusele oma kontaktid, et koostööpakkumise korral saaks nendega ühendust võtta. Enamik noori on andnud ka nõusoleku, et nende kontakte jagatakse soovi korral ka ettevõtjate, noorteühenduste või omavalitsuse töötajatega.
“Leian, et väga oluline on noortele meelde tuletada, et Hiiumaal on hea just tänu inimestele, kes tahavad olla saarega seotud,” kirjeldas Teele projekti pikemat missiooni.
Projekt algatati arendus­keskuse poolt selleks, et tugevdada Hiiumaa juurtega tudengite sidemeid kodusaarega läbi mitmesuguste kaasamiste. “Tahame, et noortel oleks rohkem võimalusi Hiiumaa arengus kaasa rääkida ja oleks kanal, mille kaudu nendega ühendust hoida,” selgitas arenduskeskuse juhataja Liis Lukas.
Projekti raames loodi ka Facebooki avalik grupp “Hiiumaa Noorte Heaks”, kus jagatakse noortega seotud infot. Töötukassaga koostöös on plaan koondada info suvistest tööpakkumistest, mis noori huvitada võiksid. Samuti on soov tulevikus vahendada kohalikele ettevõtjatele noorte praktikasoove.
“Minu arvates on väga oluline roll kõikide nende tegevuste jätkamises just noortel,” ütles projektijuht. “Hiidlasena tunnen, et see on natuke ka minu südametunnistusel, et elu Hiiumaal jätkuks ning kõikidel tulevastel põlvedel oleks siin saarel sama tore lapsepõlv nagu oli minul.”
Projektil on Teele silmis veel suur potentsiaal edasi areneda, tal on palju ideid, mida ellu viia. “Kõige olulisem on see, et noortel oleks Hiiumaal peale töökoha või kooli ka erinevaid võimalusi, kuidas oma vaba aega võimalikult põnevalt sisustada,” ütles ta. “Aga lõppkokkuvõttes sõltub kõik noortest endist, kui suur on nende soov Hiiumaaga sidet hoida või luua.”
Projekti elluviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

HENRI REEDER

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Persoon

Elmar Holmann tähistas 30. mail oma sajandat sünnipäeva. Kassaris sündinud, saksa sõjaväes teeninud, aastaid Kärdlas elanud mees hindab oma tervist nii heaks, et näeb...