Connect with us

Juhtkiri

Mahavaikimine, aga miks?

TS Laevad jagas teisipäeval pressiteadet, mille pealkirjas teatas, et nende reisijate arv püstitas 2,4 miljoniga uue rekordi.
Juhatuse esimees Jaak Kaabel tõi eraldi protsentidena välja Virtsu–Kuivastu liini kasvu­numbrid võrreldes eelmise aasta jaanuariga. Hiiumaa puhul märkis ta ära vaid jaanuarikuu reiside arvu kasvuprotsendi. Seda, et ka Hiiumaa liinil on nii reisijate kui ka sõidukite arv märkimisväärselt suurenenud, ta oluliseks ei pidanud. Mainis lihtsalt, et “toimus siiski väike kosumine”.
Jah, reiside arv kasvas, sest Heltermaa–Rohuküla liinile lisati hiidlaste tungival soovil ja riigieelarve toetusel jaanuari teisest nädalast kuues väljumine nii Heltermaalt kui Rohukülast.
Protsentidena aga tähendab eelnimetatud “väike kosumine” 14 protsenti sõidukeid ja 12 protsenti reisijaid enam kui 2019. aasta jaanuaris ehk 1871 sõidukit ja 3140 reisijat rohkem.
Sellist kasvu pole Hiiumaa liinil madal­hooajal iialgi olnud! Milles siis asi? Miks vedaja tegelikkust eirab ja muidu nii hoolas töövõitudest raporteerija, TS Laevad selle lihtsalt maha vaikib?
Saatsime pressiesindaja kaudu Jaak Kaabelile küsimuse, kas pole pisut ebaõiglane eeldada kohe esimesel kuul peale reiside lisamist sama suurt kasvunumbrit ka reisijate ja sõidukite arvu puhul. Lehe trükkimineku ajaks sellele vastust ei tulnud.
14. veebruar 2020

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...