Connect with us

Uudised

Luidja kinnistute hinda peeti kõrgeks

Helja Kaptein
Esmaspäevaks, 16. maiks ei laekunud ühtki Hiiu vallale kuuluva Luidja endise seltsimaja ja selle juurde kuuluva kuuri ning nendealuste kinnistute ostusoovi, kuigi osta.ee keskkonnas kogus see ligi 11 000 vaatamist.

Hiiu Lehe andmetel pidasid õigusjärgsed omanikud, kellele jäeti maja omal ajal tagastamata põhjusel, et selles tegutseb aktiivne külaselts, hinda liiga kõrgeks.

Vallavolikogu tõstis maja müügihinda 40 000 eurolt 65 000 euroni jaanuaris. Hindamise viis läbi vallavalitsuse moodustatud komisjon, mille koosseisu kuulusid tollane vallamajanduse peaspetsialist Kristjan Ojasoo ja ehitusspetsialist Riho Tartu.
Jaanuarikuu istungil ütles volikogu eelarve- ja majanduskomisjoni liige Jaanus Berkmann, et mitteametlikult on ostuhuvi maja õigusjärgsel omanikul.
Hiiu vald pani maja samas keskkonnas ja sama hinnaga uuesti müüki. Pakkumiste uus tähtaeg on 20. juuni. Jaanus Berkmann ütles eileHiiu Lehele, et kaalutud on ka ühendust võtta õigusjärgsete omanikega ja kinnisvaramaakleritega, ehkki viimane tekitab lisakulusid.
Bussijaam omanikule tagasi
Otsustuskorras müüb vald Sadama 13 asuva bussijaama 33 000 euro eest hoone endisele omanikule OÜle Tiit Reisid. Otsuse tegi vallavolikogu 5. mai erakorralisel istungil. Hind määrati kahe turuväärtuse hinnangu, 27 000 eurot ja 44 000 eurot, keskmisena ja läbirääkimiste käigus ettevõtjaga.
Ettevõtte esindaja Tiit Randmaa ütles eile, et ost-müük on veel vormistamata ning ilmselt toimub tehing sel nädalal või järgmise nädala alguses.
Müügiotsusega koos kohustub ettevõtja kasutama kinnistut bussijaamana 25 aasta jooksul alates müügilepingu sõlmimisest.
Taotluse hoone tagasiostmiseks esitas Randmaa märtsis. Volikogule põhjendas ta, et uuesti hoone omanikuks saamine võimaldaks tal projektitoetuste toel arendada ühistranspordi koordineerimist nii Hiiu vallas kui Hiiumaal tervikuna.
Veel müüb Hiiu vald Kärdlas asuvat kahetoalist korterit hinnaga 14 000 eurot. Ka selle Heltermaa maantee 23 asuva korteri ostuks on aega hinnapakkumist teha 20. juunini.

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...