Jälgi meid

TERVIS

Linnumäe apteegil paberid korras

Nii Kärdla nn vana apteek kui Kesk­väljaku apteek teatasid kindlast jätkamisest juba varem, mõnda aega oli ebaselge, kas jätkab ka apteek Hiiumaa Selveris. Eilseks oli Linnumäe apteek ainus, mil paberid juba korras.
Vaatamata apteegikettide soovile lükata eriolukorra tõttu apteegireformi jõustumine edasi, käivitub see plaanipäraselt 1. aprillist. Ravimiametist teatati, et nädal enne apteegireformi jõustumist käis seal tihe tegevuslubade menetlemine. Eilseks teatas ametile sulgemisest 24 apteeki, ühtki Hiiumaa apteeki nende seas ei ole.
“Apteegi tegevuse jätkamise tagamine on olnud äärmiselt keeruline, kuid me saame hakkama,” ütles Benu Apteegi tegevjuht Kaidi Kelt Hiiu Lehele. “Hiiumaalt ei ole võimalik leida apteegile sellist omanikku, kes seadus­andjale meeldiks, see on tänaseks selge,” selgitas ta. “Apteegi omandinõuded saavad täidetud, lihtsalt Hiiumaal ei leidnud me vajalikku proviisorit.”
Eilseks aga oli OÜle Meluelu kuuluv Linnumäe apteek ravimiameti kaardil ainus Hiiumaa apteek, millel nõuded täidetud.
Krediidiinfo andmetel on Saare maakonnas registreeritud OÜ Meluelu, millele Linnumäe apteek kuulub, asutatud tänavu 12. veebruaril. Ettevõtte juhatuse liige on Kuressaares tegutsev proviisor Peeter Laas, OÜ Meluelu aktsionär ehk osanik aga on tänavu 12. märtsist OÜ Benu Apteek Eesti.
Natuke läheb veel aega
Krista Luuk OÜst Kärdla Apteek ütles eile, et nende paberid äriregistris veel päris korras pole, kuid taotlus osakute ümbervormistamiseks on tehtud ja loodetavasti saavad nad 1. aprillist jätkata.
Luuk ütles, et nende apteekrid kaitsemaske ei kanna ja loodavad lettide kaitseklaasidele. Kui seni oli kaitseklaas vaid ühel letil, siis nüüd paigaldati see ka teisele.
“Oleme kõik rivis,” kinnitas Luuk. Suurem rahvahulk käis apteegis nädal-kaks tagasi, nüüd on Luugi sõnul tavapärane ja vaiksem aeg.
Valve Raide, kes peab Kärdla Keskväljaku, Käina ja Emmaste apteeki, ütles, et kõik kolm apteeki jäävad avatuks ja tehing saab tehtud täpselt 31. märtsiks.
Varem oli OÜ Valve Raide Apteek üks omanikke ravimifirma AS Magnum OÜ Terve Pere Apteek kaudu. Krediidiinfo andmetel on Valve Raide uue ettevõtte nimi OÜ VR Apteegid.
Nädal enne apteegireformi ei vastanud tingimustele veel 145 apteeki üle Eesti. 115 neist olid esitanud ravimi­ametile taotluse omandivormi nõuetele vastavaks registreerimiseks. Amet loodab need ja ka potentsiaal­sed täiendavad taotlused tähtajaks menetletud saada. Selleks käivad loakomisjonid praegu koos mitu korda päevas.
Eilse seisuga jätkab 1. aprillist 452 apteeki, mis on üle 90 protsendi kõigist Eesti apteekidest. Nõuetele mittevastavaid apteeke oli eilseks veel 18 ja menetluses veel 8 taotlust.

Veel lugemist: