Connect with us

Uudised

Linkovi tool kõikus, Valk taandus, Rannast jätkab

Valimisliit Üks Hiiumaa ettepanekul kaaluti nii vallavolikogu esimehe Jaanus Valgu kui ka vallavanema Georg Linkovi tagasiastumist, kuna allasutuste ühtse juhtimise alla viimiseks kasutatud meetodid tekitasid kogukonnas vastuseisu.

Volikogu esimees Jaanus Valk taandus ja asub täitma abivallavanema kohuseid Kõrgessaares. Volikogu uue juhi kandidaadiks seatakse üles Margit Kagadze kandidatuur valimisliidust Üks Hiiumaa.

Vallavanemana jätkab Georg Linkov, kes lubas, et arvestab vallavolikogu otsuste elluviimisel senisest enam demokraatliku juhtimise põhimõtteid.

Täna välja saadetud ning VL Üks Hiiumaa fraktsiooni esinaise Aili Küttimi ja IRL fraktsiooni esinaise Annely Veevo allkirjastatud pressiteates märgitakse, et Hiiu vallavolikogu koalitsioon tunnistas valla juhtimisel tehtud vigu.

Täna toimunud volikogu koalitsiooni nõupidamisel leiti, et valla koolivõrgu muudatuste ellukutsumisel tuleb aeg maha võtta ja Lauka põhikooli direktor Märt Rannast saab tööd jätkata.

Võimukoalitsioon andis lubaduse olla järgnevate otsuste tegemisel avatumad, kaasata otsuseid puudutavad huvirühmi ja seista senisest tugevamini Kõrgessaare piirkonna eest.

IRLi ja VL Üks Hiiumaa koalitsioon leppis kokku, et jätkatakse sama koalitsiooniga ning kolaitsioonipartnerid töötavad selle nimel, et taastada Hiiu vallas kodurahu.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...