Connect with us

Juhtkiri

Linkov põletab sildu?

Hiiu vallavanem Georg Linkov teatas volikogu septembrikuu istungil volikogu liikme küsimusele vastates, et tema ei ole seotud IRLi fraktsiooni allkirja kandva 4. septembri pressiteatega. Kas Linkov on unustanud, et valiti vallavanemaks just IRLi nimekirjast ja oma toetushääle andsid ka Üks Hiiumaa liikmed?
Meenutagem, et selles pressiteates lubasid võimukoalitsiooni osapooled, IRL ja Üks Hiiumaa, et vallavanem arvestab edaspidi vallavolikogu otsuste elluviimisel senisest enam demokraatliku juhtimise põhimõtteid. See tähendab, et otsuste tegemisel kuulatakse ka kogukonna häält.
Oktoobrikuu volikogus seisab Linkovil ees umbusaldusavaldus. Ka selle avalduse koostajad volikogu opositsioonist on veendunud, et vallavanem ei ole suutnud valda juhtida demokraatlikule ühiskonnale sobivalt.
Demokraatiat napib ka käimasolevas valla arengukava uuendamisprotsessis.
Lauka kooli liitmiskatsed ja koolijuhi ametist kangutamine aktiviseerisid vallaelanikud ja arengukavasse tuli hulk ettepanekuid, mida eriti vist ei oodatud. Miks muidu jäeti juht- ja töörühmad kokku kutsumata ning alustati rehkendust sisuliselt poole pealt.
Nagu tänasest lehest lugeda, ei kuulata ka kriitikat ning vallavalitsus tahab tehtud vigadele vaatamata arengukava protsessiga edasi minna.
Ehk loodab Linkov korrata eelmise aasta käiku, kui vaid 18 päevaga ja enamushäältega viidi arengukavasse sisse asutuste liitmine? Ehkki ühinemislepingus oli kirjas teisiti.
Ka Lauka koolipere esimesel, veel päris sõbralikul arupidamisel polnud Linkovil aega inimesi ära kuulata. Tõusis ja teatas, et jääb nii nagu arengukavas kirjas st koolid liidetakse.
Milleks põletada sildu – lõpuks üksi sel sillal seista võib olla päris kole.

25. september 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Näib, et talvel enam pikka pidu pole ja suurt pakast enam ei tule. Välistada ei saa aga lühiajalisi ja teravaid külmalaineid. Eesolev nädal tuleb...

Arvamus

Mäletan jutuajamist naabrinaisega eelmise aasta suve lõpus. Tere-tere, kuidas läheb, ei tea, mis see ilm ka toob.  „Ei, niisugust kuiva juunikuud ei mäleta, et...

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Teema

Hiiumaal kauplusi pidades ei saa vaadata statistikaameti numbreid ja kuulata ennustusi, kuidas inimesi aina vähemaks jääb, rääkis Hiiu Lehe taskuhäälingus Köik Jütud Kaja Antons. ...