Connect with us

Uudised

Leivamaja ehitus jõudis sarikapeoni

erakogu
Nagu vana tava ette näeb, seadsid EBC Ehitus ehitajad teisipäeval hoone sarikatele pärja. Kolmapäeval kattis tellija ehk Hiiumaa tarbijate ühistu töömeestele lõunalaua Hiiu Pagari ja Hiiu Köögi toodetega ning tänukotti sai pistetud ka sarikapeo jaoks traditsiooniline kesvamärjuke. HTÜ juhataja Kaja Antons ütles, et ettevõtte poolt sooviti ehitajale jätkuvalt jõudu ja tänati ilmataati ehitamiseks sobilikult päikesepaisteliste septembrikuu ilmade eest.
Valmiva maja sarikatele kerkinud pärg on vana tava ja sõnum omanikule – ehitajatele tuleb kiiremas korras välja teha. Aega selleks palju ei anta – kahe päeva pärast võivad pärja välja vahetada vanad tööpüksid. Ja kui selline sõbralik nöök veel küllalt tähelepanu ei teeni, viiakse üles õlgedest hernehirmutis. Kui pärg liiga kaua sarikatel seisis, oli see sõnumiks, et peremees on kitsi. Eesti Vabaõhumuuseumi direktori Maret Tamjärve andmetel on komme üllatavalt elujõulisena püsinud tänapäevani ja üsna laialt levinud. Oletatakse, et sarikapärg oli kinnituseks, et ehitis saab tugev ja pidi majale õnne tooma, olles ühtlasi tänu- ja tähelepanuavaldus ehitusmeestele.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.