Jälgi meid

JUHTKIRI

Laste pärast võiks

Nii mõnigi noor, kes sel suvel kooli lõpetab, ei näe ennast tulevikus Hiiumaale naasmas. Ette­võtja Andrus Ilumets tutvustas kolma­päeval tänavuse abiturientide esseekonkursi tulemusi. Tihti nimetati neis kirjatöödes Hiiumaal elamise eelduseks kaugtöö­võimalusi.
Meie pisikese saare majandus ja turg on väike nii ettevõtja kui palgatöötaja jaoks ja kaugtöö oleks tõesti üks variant mõlema kasvuks.
Raamatupidajad, andmesisestajad, arhitektid, ostujuhid, klienditeenindajad, infotöötajad, programmeerijad – terve rodu tänapäeva töökohti, mida saab teha kus iganes eeldusel, et olemas on kiire internet.
Hiiumaal aga on küllalt majapidamisi, kuhu ei levi isegi “aeglane” internet, rääkimata kiirest internetiühendusest.
Kindlasti on mingi lahendus õhu teel leviv interneti­ühendus, kuid sel on ka omad miinused. Siiani on saarel kohti, kus puudub nii telefoni- kui internetilevi. Samuti ka kellaaegu, mil internet kasutajate rohkuse tõttu lihtsalt “hangub”.
Seepärast on väga üllatav, et hiidlased on nii vähe avaldanud soovi kiire internetiühenduse loomiseks. Elektrilevi teatab, et neil oleks võimekus luua 1300 ühendust, taotlusi aga oli aasta lõpuks sellest napilt pool.
Hiiu Leht soovitab taotluse siiski esitada – mida rohekem soovijaid, seda suurem tõenäosus, et kiire internet ka teie külla jõuab. Ka liitumise hind on praegu soodsam, pärast esmast liitumistähtaega märksa kulukam.
Ja enne kui otsustate, et teie küll kiiret internetti ei vaja, küsige oma lastelt ja lapselastelt – äkki just see saab otsustavaks, et nad kunagi koju tagasi tuleksid.

24. mai 2019

Veel lugemist: