Connect with us

Juhtkiri

Laste pärast võiks

Nii mõnigi noor, kes sel suvel kooli lõpetab, ei näe ennast tulevikus Hiiumaale naasmas. Ette­võtja Andrus Ilumets tutvustas kolma­päeval tänavuse abiturientide esseekonkursi tulemusi. Tihti nimetati neis kirjatöödes Hiiumaal elamise eelduseks kaugtöö­võimalusi.
Meie pisikese saare majandus ja turg on väike nii ettevõtja kui palgatöötaja jaoks ja kaugtöö oleks tõesti üks variant mõlema kasvuks.
Raamatupidajad, andmesisestajad, arhitektid, ostujuhid, klienditeenindajad, infotöötajad, programmeerijad – terve rodu tänapäeva töökohti, mida saab teha kus iganes eeldusel, et olemas on kiire internet.
Hiiumaal aga on küllalt majapidamisi, kuhu ei levi isegi “aeglane” internet, rääkimata kiirest internetiühendusest.
Kindlasti on mingi lahendus õhu teel leviv interneti­ühendus, kuid sel on ka omad miinused. Siiani on saarel kohti, kus puudub nii telefoni- kui internetilevi. Samuti ka kellaaegu, mil internet kasutajate rohkuse tõttu lihtsalt “hangub”.
Seepärast on väga üllatav, et hiidlased on nii vähe avaldanud soovi kiire internetiühenduse loomiseks. Elektrilevi teatab, et neil oleks võimekus luua 1300 ühendust, taotlusi aga oli aasta lõpuks sellest napilt pool.
Hiiu Leht soovitab taotluse siiski esitada – mida rohekem soovijaid, seda suurem tõenäosus, et kiire internet ka teie külla jõuab. Ka liitumise hind on praegu soodsam, pärast esmast liitumistähtaega märksa kulukam.
Ja enne kui otsustate, et teie küll kiiret internetti ei vaja, küsige oma lastelt ja lapselastelt – äkki just see saab otsustavaks, et nad kunagi koju tagasi tuleksid.

24. mai 2019

Veel lugemist:

Pääste

Esmaspäeval kell 10.34 teavitati häirekeskust, et Kärdlas Põllu tänaval on põlema süttinud katlamaja. Päästjad selgitasid välja, et põleng on korstna ja seina vahel ning...

Uudised

Turul tegutsevad ettevõtjad imestavad, et kui plaanitud riigimaja kerkib alles kahe aasta pärast, poleks olnud põhjust lammutamisega kiirustada. Turul müüjad peavad aga tegevuse lõpetama...

sport

Laupäeval toimunud Paluküla maastikujooksu põhidistantsil olid parimaad Anni Kingsepp ja Karl Johan Kastein. Osalejaid jagus ka lühematele radadele jooksma ja matkama. Täpsemad tulemused leiab...

Arvamus

Mõned aastad tagasi tegin ühe suure Saksa telekanali jaoks filmi Kihnu majakavahist Ellyst, kes pidas lisaks majakavahi ametile veel kodumajutust, tegi seepi ja jäätist,...