Connect with us

Uudised

Laste looming sammassaalis

Reedel, 6. mail avati Kärdla kultuuri­keskuse sammassaalis kahe laste loome- ja kunstiringi tööde näitus, mida saab vaadata maikuu lõpuni.
Paljude laste jaoks oli see esma­kordne kogemus, kuidas näitust nii-öelda ametlikult avada ning seetõttu oldi nii elevil kui veidi kohmetudki. Loomeringi juhendaja Liina Sahtel andis vihjeid, mida näituse avamisel tehakse: “Vaadatakse pilte, muljetatakse ja räägitakse, mis hästi läks. Tänatakse lapsi, kes nii usinalt ringitundides kohal käisid.”
Viiendat hooaega koos käiva ringi juhendaja rääkis, et katsetasid seekord esmakordselt lõuendile maalimist. Enne tehti üks töö paberile ja siis sarnane lõuendile – nii võibki näha näitusel sarnaseid pilte erinevatel alusmaterjalidel. Loomeringi laste jaoks oli see tema sõnul põnev kogemus. Juhendaja on nende jaoks olemas kahel päeval nädalas korraga kolm tundi ning selle aja sees saavad lapsed tema juhendamisel joonistada, maalida või meisterdada. Kokku on ringis praegu 14 kunsti­huvilist last, neist Anette Sahtel, Heti Kaibald, Kristelle Kivi ja Liisu Kaups on loomeringi tegevuses osalenud kõik viis aastat.
Liisu Kaups ütles, et loomeringis on mõnus ja rahulik ning juhendaja on väga tore. Lisanna Maiste ütles, et tema käib loomeringis sellepärast, et on vist oma klassi kõige parem joonistaja. “Ma armastan joonistada, kuna ma olen seda oma terve elu teinud ja meie juhendaja on väga lahke ja äge, hooliv ja korralik.”
Lisette Aus rääkis, et käis ringis ühe aasta, vahepeal proovis aastakese uusi asju ja siis mõistis, et kunst on tema jaoks väga oluline ning tuli loomeringi tagasi.
“Kas te teate Piia Maistet? Tema joonistab raamatuid! Ja ta on mu vanaema,” teatas Lisanna ühtäkki ning rääkis, et vahel annab tema vanaemale nõuandeidki ja vanaema talle ka. “Tahaks ka raamatuid joonistada, aga veel ei ole seda teinud,” on tal tulevikuunistus. “Olen väga palju lehti joonistanud ja kirjutanud, aga need veel ei ole avaldamiseks.”
Laste loometöid saab kultuuri­keskuse sammassaalis imetleda maikuu lõpuni. Samas saalis on üleval ka juhendaja Valdek Alberi kunstiringi õpilaste näitus. Sellest pikemalt mõnes järgmises Hiiu Lehes.

Veel lugemist:

Uudised

Ristitee hobusekasvataja- ja rautaja Johannes Mooste (26) hakkas Hiiumaal käima juba kümnendas klassis. Kuni ühel hetkel tundus, et kodu ongi saarel ja pole vaja...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus määras1 sihtasutuse Hiiumaa Sadamad nõukogu liikmeteks Raido  Randmaa, Omar Jõpiselja, Marko Pruuli, Meelis Pielbergi ja Kadri Tikerpuu. Detsembrist alustavas nõukogus on senise...

Uudised

Taterma küla elaniku Janek Küttimi koer Alfa on hammustanud mitut inimest, iga kord, kui ta jälle aiast välja pääseb, on külaelanikud hirmul. Koerte peremees...