Connect with us

Uudised

Lapsed osalevad jooksuvõistlustel järjest tublimalt

PÄÄRO METSAND
Seitsmendat korda peetud Tahkuna maastikujooksul oli kokku 94 osalejat, nende seas kepikõndijaid, matkajaid, aga oli ka lapsevankri ja lemmikloomaga raja läbijaid.
Suurt rõõmu valmistas korraldajatele lastejooksude osalejarekord läbi aegade. Kokku võttis 300 m ja 600 m pikkusel võistlusringil peetud lastejooksudest osa 26 last, neist kümme läbisid lisaks 5,5 km noortejooksu. Tavapäraselt on varasematel aastatel lastejooksudel osalenud keskmiselt kuni 15 last.
Mia Esta uuendas läbi aegade 5,5 km paremusjärjestust naiste absoluut­arvestuses, saavutades kolmanda koha ajaga 28.44. Mia võistles tüdrukute vanuseklassis ja saavutas võistlus­päeval kindla esikoha.
9 km meeste arvestuses võitis ajaga 39.19 Randel Mets, teise koha saavutas Toomas Mast ajaga 42.11 ning kolmanda koha Kauri Kanarbik ajaga 42.32.
Naiste 9 km esikoha saavutas Ülle Kokla ajaga 53.24, teise koha Lya Uibo ajaga 55.38 ning kolmanda koha Inna Lepik ajaga 1.01.00.
5,5 km meeste arvestuses võitis esikoha Hergo Tasuja ajaga 27.53, teise koha Tanel Esta ajaga 29.55 ning kolmanda koha Ain Kotter ajaga 31.19.
Naiste 5,5 km võitja oli Kärolyn Kivistik ajaga 36.39, teise koha saavutas Helena Maripuu ajaga 38.51 ning kolmanda koha Kristine Oao ajaga 39.00.
Poiste arvestuses saavutas 5,5 km distantsil esikoha Oskar Lips ajaga 26.08, teise koha Jonatan Saarnak ajaga 29.36 ning kolmanda koha Jan Samorodni ajaga 29.45.
Tüdrukute arvestuses võitis 5,5 km distantsil kõigi aegade kolmanda tulemusega esikoha Mia Esta ajaga 28.44, teise koha Johanna Viilukas ajaga 33.24 ning kolmanda koha Marta Maripuu ajaga 38.51.
Korraldajad on tänulikud, et Hiiumaale on antud palju kaunist loodust ning jooksjale maastikujooksu võistlus­raja kujundamiseks paljudele üllatuslikult väljakutset pakkuvaid tõuse. Täname RMKd ja keskkonnaametit, et meil võimaldatakse looduslikult tundlikul alal võistlust korraldada ja võistlejatele ning liikujatele elamusi pakkuda. Tuleb tõdeda, et Tahkuna piirkond on muutunud väga popu­laarseks, viimastel aastatel konkureerime võistlustrassil ning selle vahetus läheduses mootorrataste, ATVde ning autodega nautivate külastajatega.

LIIS ja ALARI REMMELG
Tahkuna maastikujooksu korraldajad Hiiumaa jooksugrupist

Tänu
Suur tänu tublidele vabatahtlikele, kes aitasid maastikujooksu rada märgistada ja koristada ning tegutsesid võistluspäeval võistluskeskuses: Kauri Kanarbik, Märt Maripuu, Martin Lauri, Kadi Kiiver, Liina Kiiver, Liina Lepamaa, Liisi Mäeumbaed, Maira Kattel, Ivi Remmelg ja Adele Elise Remmelg.
Suur tänu toetajatele: Hiiumaa vald, Eesti Kultuurkapital, Hiiumaa Spordiliit, Hiiumaa Spordikeskus ja Vytautas Eesti.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...