Connect with us

Uudised

Lapsed osalevad jooksuvõistlustel järjest tublimalt

PÄÄRO METSAND
Seitsmendat korda peetud Tahkuna maastikujooksul oli kokku 94 osalejat, nende seas kepikõndijaid, matkajaid, aga oli ka lapsevankri ja lemmikloomaga raja läbijaid.
Suurt rõõmu valmistas korraldajatele lastejooksude osalejarekord läbi aegade. Kokku võttis 300 m ja 600 m pikkusel võistlusringil peetud lastejooksudest osa 26 last, neist kümme läbisid lisaks 5,5 km noortejooksu. Tavapäraselt on varasematel aastatel lastejooksudel osalenud keskmiselt kuni 15 last.
Mia Esta uuendas läbi aegade 5,5 km paremusjärjestust naiste absoluut­arvestuses, saavutades kolmanda koha ajaga 28.44. Mia võistles tüdrukute vanuseklassis ja saavutas võistlus­päeval kindla esikoha.
9 km meeste arvestuses võitis ajaga 39.19 Randel Mets, teise koha saavutas Toomas Mast ajaga 42.11 ning kolmanda koha Kauri Kanarbik ajaga 42.32.
Naiste 9 km esikoha saavutas Ülle Kokla ajaga 53.24, teise koha Lya Uibo ajaga 55.38 ning kolmanda koha Inna Lepik ajaga 1.01.00.
5,5 km meeste arvestuses võitis esikoha Hergo Tasuja ajaga 27.53, teise koha Tanel Esta ajaga 29.55 ning kolmanda koha Ain Kotter ajaga 31.19.
Naiste 5,5 km võitja oli Kärolyn Kivistik ajaga 36.39, teise koha saavutas Helena Maripuu ajaga 38.51 ning kolmanda koha Kristine Oao ajaga 39.00.
Poiste arvestuses saavutas 5,5 km distantsil esikoha Oskar Lips ajaga 26.08, teise koha Jonatan Saarnak ajaga 29.36 ning kolmanda koha Jan Samorodni ajaga 29.45.
Tüdrukute arvestuses võitis 5,5 km distantsil kõigi aegade kolmanda tulemusega esikoha Mia Esta ajaga 28.44, teise koha Johanna Viilukas ajaga 33.24 ning kolmanda koha Marta Maripuu ajaga 38.51.
Korraldajad on tänulikud, et Hiiumaale on antud palju kaunist loodust ning jooksjale maastikujooksu võistlus­raja kujundamiseks paljudele üllatuslikult väljakutset pakkuvaid tõuse. Täname RMKd ja keskkonnaametit, et meil võimaldatakse looduslikult tundlikul alal võistlust korraldada ja võistlejatele ning liikujatele elamusi pakkuda. Tuleb tõdeda, et Tahkuna piirkond on muutunud väga popu­laarseks, viimastel aastatel konkureerime võistlustrassil ning selle vahetus läheduses mootorrataste, ATVde ning autodega nautivate külastajatega.

LIIS ja ALARI REMMELG
Tahkuna maastikujooksu korraldajad Hiiumaa jooksugrupist

Tänu
Suur tänu tublidele vabatahtlikele, kes aitasid maastikujooksu rada märgistada ja koristada ning tegutsesid võistluspäeval võistluskeskuses: Kauri Kanarbik, Märt Maripuu, Martin Lauri, Kadi Kiiver, Liina Kiiver, Liina Lepamaa, Liisi Mäeumbaed, Maira Kattel, Ivi Remmelg ja Adele Elise Remmelg.
Suur tänu toetajatele: Hiiumaa vald, Eesti Kultuurkapital, Hiiumaa Spordiliit, Hiiumaa Spordikeskus ja Vytautas Eesti.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...