Connect with us

Transport

Laevareisijate arv kasvas aprillis rekordiliselt

OÜ Väinamere Liinid teatel olid Hiiumaa ja Saaremaa parvlaevaliinidel aprillis läbi aegade suurimad kasvunumbrid – Hiiumaa liinil tõusis sõidukite arv mulluse aprilliga võrreldes 30 ja Saaremaa liinil 21 protsenti.
VL juhataja Urmas Treieli sõnul kasvas reisijate arv mitte ainult lihavõttepühade ajal, vaid kogu kuu vältel. Lihavõtted andsid möödunud aasta aprilliga võrreldes juurde ehk neli-viis protsenti.
Treieli hinnangul mõjutas nõudlust oluliselt suviselt soe ilm, eriti, kuna varasematel aastatel on aprill olnud reeglina raskete jääolude kuu.
Saaremaale sai pühade ajal sõita pea ooteajata, Hiiumaa liinil tekkisid tippajal veel kuni kolmetunnised ooteajad. Treiel leiab, et probleemi lahenduseks on teise samasuguse laeva toomine liinile, sest Regula on nõudluse rahuldamiseks juba liiga väike. “Väinamere reisijaarvu statistika tõestab, et esmalt tuleb luua võimalus ja siis kasv tuleb sellele järele, mitte vastupidi. Pikaajaliselt pakkumisest suurem nõudlus hoopis peletab eemale,” rääkis Treiel.
Heltermaa–Rohuküla liin kogus aprillis 34 684 reisijat ja 15 545 sõidukit, mida on eelmise aasta sama ajaga võrreldes 33 ja 30 protsenti enam.
Kuivastu–Virtsu liinil teenindas VL aprillis 99 948 reisijat ja 45 247 sõidukit, mida on mullusega võrreldes vastavalt 22 ja 21 protsenti enam.
Triigi–Sõru liin säilitas mulluse taseme – reisijate arvuks kujunes 1288 ehk 6 protsenti vähem, kuid sõidukeid veeti 665 ehk 6 protsenti rohkem.

Veel lugemist:

Arvamus

Turismihooaeg on vaikselt ent järjekindlalt lähemale nihkumas. Ainult kohane tundub küsida – mis on sinu jaoks see midagi, mida iga külaline võiks, peaks tahtma...

Galerii

Laupäeva, 18. mail toimus Käina kardirajal hiidlaste kevadlaat. Müügil olid Hiiumaa Köögi ja Pagari eritooted ja rahva lemmikud, kohalikke sööke ja jooke, kohalikku käsitööd...

Loodus

Tänavu Eestis aasta loomaks kuulutatud saarmad jätavad loodusesse oma elutegevusest märke, mille põhjal saab loodusuurija Tiit Marani sõnul öelda, et nende arvukus Hiiumaal on...

Uudised

Samal ajal kui kompanii Hiiumaa kaitseliitlasi pidas saare ühes otsas lahinguid „vaenlase” dessantväelaste vastu, ehitas pioneeripataljon saare teises otsas rahulikult silda. Sealjuures mitte mingit...