Connect with us

Pääste

Lääne keskus teenindab ka Rapla- ja Järvamaa 112kõnesid


Häirekeskuse Lääne keskuse teeninduspiirkond laienes – esmaspäevast teenindab Lääne keskus lisaks Pärnumaale, Läänemaale, Saaremaale ja Hiiumaale nüüd ka Rapla- ja Järva­maa 112-kõnesid.
Peamine põhjus selle muudatuse läbiviimiseks on seotud ettevalmistustega ühele hädaabinumbrile 112 üleminekuks novembrist 2014.
Lääne keskuse töösaal hakkab haldama ka nende kahe maakonna päästeressurssi, aga Rapla- ja Järvamaa kiirabi jääb jätkuvalt Põhja keskuse töösaali ülesandeks.
Lääne keskus võttis Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuuri juhtimiskeskuselt üle politseivaldkonna hädaabikõnede vastuvõtmise ülesanded 6 maakonnas – Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa, Raplamaa ja Järvamaa. Kuid 112 kõnesid võeti endiselt vastu neljast maakonnast  – Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa ja Järvamaa.
Alates novembrist on  ühtlustatud 112 ja 110 teeninduspiirkonnad ja kui inimene helistab ka Hiiumaalt  hädaabinumbrile 112 ja soovib sündmuskohale päästjaid, kiirabi või politseid, siis satub ta Lääne keskusesse ehk Pärnusse.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla ja Palade kooli õpilased näitasid kõigis kolmes üle maailma tehtavas ainetestis kõrget taset, loodusteaduste testis aga ületasid teadmistega isegi maailma tipus olevaid Singapuri...

Uudised

Kaks kaitseliitlast viidi Hiiumaalt Tallinna haiglasse pärast õppuse Orkaan käigus autoga kraavi sõitmist.

Ahto ilmajutud

Olulist lumelisa viimastel päevadel tulnud pole. Järgnevad päevad tulevad talviselt karged. Igatahes paistab see talveidüll selleks korraks tasapisi lõpule jõudvat, kuna uue nädala algul...

Uudised

Viscosa kultuuritehase eestvedajad ostsid neljapäeval Kõrgessaare mõisa viinaköögi ning jätkavad seal majutusasutuse pidamist, lootes samas, et hoonest saab ka kogukonnakeskus. Hotell Utoopia hakkab omanike...