Jälgi meid

Uudised

Lääne-Harju väiketootjad alustasid purgiringlusega

Inger Lilles
Lääne-Harju kogukondlik algatus Roheline vald ja Laulasmaa OTT (Otse Tootjalt Tarbijale) kutsuvad üles tagastama tootjatele klaastaarat. Klaastaara taas­kasutamine toetab keskkonna­säästu, kuid lisaks aitab võidelda selle hinna­tõusu ja kättesaadavusega, mille on toonud kaasa sõjategevus Ukrainas, sedastatakse saadetud pressiteates.
Koduseid hoidiseid valmistav Karin Suvi tõi näite, et ostis varem Ukrainas toodetud klaaspurke ja suuri koguseid ei varunud, aga purgi eest maksis 19 senti. Nüüd on sama purgi hinnaks 39 senti. Lisaks Ukrainast pärit klaastaarale on Eesti turul kasutusel ka Venemaalt ja Valgevenest pärit toodang.
“Mitmed meie kauplejad kasutavad oma toodete pakendamiseks just klaastaarat. Nüüdsest saab Laulasmaa OTTil selle tagasi tuua. Klaastaara taaskasutamisega saame anda panuse ka Rohelise valla eesmärkide täitmiseks ja loodetavasti inspireerime ka teisi OTTe üle Eesti,” ütles Laulasmaa OTTi eestvedaja Age Viimsalu.
Rohelise valla algatustest on purgiringlusega alustatud ka Vasalemma toiduringluskapi juures, kus ülejäävat koolitoitu jagatakse purkides. Laulasmaa OTTil väljakuulutatud purgiringlus leidis kogu­konnas kohest tagasi­sidet – tootjatele laekus esimese üleskutse peale kuus kotitäit klaaspurke.
“Purgiringluse ajendeid on palju ja siin on igal inimesel võimalik leida teda kõnetav argument, miks oma tooted klaastaarasse pakendada või klaastaara tootjale tagasi tuua,” hindab Rohelise valla idee algataja Kairi Niinepuu-
Mark. “Selleks võib olla keskkonnasääst, taaskasutusideede toetamine, klientuuri sidumine, brändi kuvand või klaastaara hinnatõus ja kätte­saadavus,” loetles Niinepuu-Mark.
Kogukondlik algatus Rohe­line vald töötab välja ja viib ellu keskkonnasäästlikke algatusi Lääne-Harju vallas. Tegevuste eesmärgiks on realiseerida kogukondadele sobivaid ideid, olla eeskujuks ja innustada kohalikke inimesi, kogukondi ning ettevõtteid oma tegevustes enam praktiseerima jätkusuutlikke valikuid.
OTT on rohujuure tasemel kodanikualgatuslik võrgustik Eestis, mis koondab kohalikke toidu tootjaid ja tarbijaid.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: