Connect with us

Uudised

Kunila kutsus kirikut toetama

Harda Roosna
Nagu igal aastal, korraldas Hiiumaa sõber Enn Kunila ka sel aastal Kärdla muusikakoolis saali­täiele hiidlastele jõulukontserdi. Erinevalt varasematest aastatest oli tal seekord hiidlastele ka üks jõulusoov.
Enn Kunila ütles Hiiumaa sõprade seltsi nimel, et kõigiti püütakse kaasa aidata uue, Hiiumaa valla sünnile.
Hiiumaa valla ja Hiiumaa sõprade seltsi ühiseks eesmärgiks nimetas ta Kärdla kiriku kordategemist, mida ta kutsus toetama.
Kunila andis ülevaate, kui kaugel töödega praeguseks ollakse: valmis on restaureerimis­projekt, olemas on osa rahast ja ka plaan, kuidas veel puuduvat summat kokku saada.
“Selle projektiga on tõesti nii, et ei aita koguduse ega kogukonna jõupingutustest, kogu Eesti ja Hiiumaa sõbrad peavad appi tulema,” rääkis Kunila.
Ta palus levitada kõigil sõnumit, et annetuse saab teha SA Kärdla Kirik kontole EE772200221067568380 Swedbankis.
Esimese etapi tööd ehk kiriku katuse uuendamine algab uue aasta algul. Vajalik 400 000 eurot on koos, sellest 340 000 eurot tuli vabariigi valitsuse reservfondist ehk Eesti riigilt ja 60 000 eurot pühakodade programmist, Hiiumaa sõprade seltsilt ja teistelt annetajatelt.
Teise etapi töödeks on vaja kokku saada 600 000 eurot. Kunila avaldas lootust, et see raha õnnestub kokku saada enne, kui esimese etapi tööd valmis, et tööd saaksid kohe jätkuda. Ta kutsus kõiki ehitust toetama, et Hiiumaal oleks üks korras pühakoda ja ühtlasi aastaringi kasutatav kontserdisaal, kus juba järgmiste jõulude ajal saaks kontserdi korraldada.
Tänavusel jõulukontserdil laulsid imelise häälega, vaid 13aastane Annabel Soode ning Marko Matvere oma tuntud headuses. Neid saatis Oper-Kvartett koosseisus Annabeli isa Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola) ja Mati Leibak (tšello). Osades lugudes haarasid Annabel Soode viiuli ja Marko Matvere kitarri, et rikastada kvarteti kaunist helipilti.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Galerii

Laupäeval tulid lauljad ja linnarahvas kokku tähistamaks tütarlastekoori ja poistekoori sünnipäeva.