Jälgi meid

Uudised

Kultuurineljapäevad lõppesid mesiselt

Helja Kaptein
Üheksas Kassari saare kultuurineljapäevade
sari, mis kestis kogu suve, lõppes nelja­päeval kohalike muusikute pilli järgi tantsides ja kaasa­tegijaile mett mokale määrides.
Kassari kultuurineljapäevade üheksas hooaeg sai särtsaka ja täiesti teistmoodi lõpu. Lõpu­õhtul esines Hiiumaa pilli­sõprade selts ja tantsuhuvilisi vooris kokku üle Hiiumaa.
“Mina olen tohutult tänulik nii lõpuõhtu kui kogu hooaja eest!” sõnas ettevõtmise eestvedaja Margit Kääramees ja tänas meepurgiga kõiki, kes terve hooaja truult kaasa tegutsesid. “Tänavu ei hakanud küsima kõigi käest, palju teil inimesi käis, sest ära ei jäänud ükski üritus ja nišitegevused ongi väiksemaarvulised, sinna ei mahugi massiliselt osalejaid,” ütles ta meepurke jagades. “Loomulikult, kui esineja kaugelt ja kallis, siis ootame elavat huvi,” lisas ta.
Tänupurgi said Hiiumaa muuseumi, Kassari kabeli, Kassari rahvamaja ja sihtasutuse Hiiumaa Sadamad esindaja. “Ilma toetajateta ei toimu midagi,” sõnas
Kääramees ja siis sai meepoti ka Käina osavald.
Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg tänas omalt poolt kultuuri­neljapäevakute eestvedajaid ja ütles, et nende peale võib alati kindel olla.
Tuleval aastal on oodata kümnendat Kassari kultuurineljapäevade sarja ja Margit Kääramees ütles, et loodab samade inimestega ka järgmisel aastal koostööd teha.
Tänusõnad vastakuti öeldud, lõi Hiiumaa pillisõprade selts loo lahti ja kohe oli ka põrand tantsijaid täis. Seeliku­keerutamist ja laulu jagus terveks õhtuks.
“Väsimust just pole, aga ette tuleb igasuguseid olukordi,” ütles Margit. Sel suvel tegi talle kõige enam rõõmu Kassari muuseumi pere, kes liitus paljude sündmustega. “Need polnud suured festivalid või kontserdid, vaid just nende valdkonnast mõnusad esitlused, giidituurid ja meisterdamised.”
Ülitihe kultuurisuvi
Kultuurineljapäevakute algne idee oli korraldada Kassaris suviseid kultuurisündmusi ka nädala sees, mitte ainult nädalavahetustel ja nii-öelda kodule lähemal.
Tänavune Hiiumaa suvi oli nii sündmusi täis pikitud, et n-ö sündmustevaba päeva ei leidunud nädala seeski, nädala­vahetustest rääkimata. Kääramees tõi näiteks, et samal ajal, kui Orjakus esines Dagö, oli Hiiumaal korraga kuus suurt üritust.
Talle endale jäi sellest suvest enim meelde Kõrsikute kontsert: “See oli väga töömahukas päev, sest samal ajal oli ka kodukohvikute päev, aga Kõrsikute esinemine oli pärl!”

HELJA KAPTEIN
helja.kaptein@hiiuleht.ee

Veel lugemist: